Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Najwięcej chorych na gruźlicę jest w województwie lubelskim – alarmują lekarze. Do szpitali trafiają często pacjenci w zaawansowanym stanie choroby, bardzo wyniszczeni. Część z nich, niestety, umiera. Tymczasem gruźlica jest chorobą w pełni wyleczalną, pod warunkiem, że jest wcześnie wykryta.
Dziś Rada Wydziału Akademii Medycznej zaopiniuje wniosek prof. Tomasza Karskiego, kierownika Kliniki Ortopedii Dziecięcej i Rehabilitacji, o przyznanie mu nagrody ministra zdrowia za publikację dotyczącą skolioz. Tymczasem po naszych informacjach o opinię w sprawie metod profesora wystąpił wojewoda lubelski.
Zmiany kadrowe w szpitalach muszą nastąpić - zapowiada Bogusław Warchulski, członek Zarządu Województwa z Samoobrony odpowiedzialny za służbę zdrowia. - Jeśli koalicjanci nie będą wyrażać na nie zgody, Samoobrona jest gotowa zerwać umowę koalicyjną.
Profesor Tomasz Karski, kierownik Kliniki Ortopedii Dziecięcej i Rehabilitacji AM przy ul. Chodźki w Lublinie uważa się za odkrywcę przyczyn skoliozy idiopatycznej i twórcę nowych metod leczenia skolioz. Ze swoimi odkryciami chętnie występuje w mediach. Bardzo się ucieszył, kiedy Dziennik zainteresował się tym tematem. Profesor postawił jednak warunek, że \"artykuł napiszemy wspólnie” i każde słowo będzie autoryzowane. Kiedy nie wyraziliśmy na to zgody, nie chciał się z nami spotkać. Na pisemne pytania również nie udzielił odpowiedzi
Największe zmiany personalne szykują się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Samoobrona chce odwołać bądź dyrektora, bądź dwóch jego zastępców. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sprawa ma być dyskutowana na jutrzejszym posiedzeniu Zarządu Województwa Lubelskiego.
Święta, wolny weekend, sylwester – dla większości długo oczekiwany okres odpoczynku, radość z powodu rodzinnych spotkań. Ale są i tacy, dla których te skumulowane wolne dni to okres bardzo trudny. Czują się wtedy zmęczeni, osłabieni, boli ich głowa. Wybawienie przynosi dopiero powrót do pracy. Wtedy wszystko wraca do normy.
Grożą nam, awanturują się, używają wulgarnych słów, zanieczyszczają izbę przyjęć – tak lekarze z Kliniki Chorób Wewnętrznych SPSK 1 w Lublinie opisują pacjentów przywożonych przez policję. Nie chcą, aby zmuszano ich do badania takich osób. Dyrektor szpitala jest zaskoczony postawą podwładnych.
Okulista, dermatolog, laryngolog - lekarze tych specjalności wypisali recepty na blisko tysiąc ampułek testosteronu. Lubelska Regionalna Kasa Chorych podejrzewa, że chodzi o nielegalny handel tym preparatem wśród osób odwiedzających siłownie.
Bernarda Przesmycka nie ma już nic – ani zdrowia, ani pieniędzy. Został jej tylko dom, ale bank już wystawił go na licytację. – Prędzej wysadzę dom w powietrze, niż oddam obcym – płacze pani Bernarda. – To moja wina, że w szpitalu w Krasnymstawie zrobili ze mnie kalekę i zostałam bez środków do życia?..