Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia wskazał datę, kiedy ponownie mają zostać otwarte szkoły. Zastrzegł jednak, że wiele zależy od sytuacji pendemicznej.
640 szpitali i placówek medycznych wspierają w czasie pandemii koronawirusa żołnierze Wojska Polskiego - poinformował rzecznik WOT płk Marek Pietrzak. Wojsko prowadzi 245 punktów pobierania wymazów, utrzymuje 274 zespoły wymazowe, wspiera 145 stacji sanitarnych i 22 domy pomocy społecznej.
Jeśli wystąpiły u Ciebie objawy charakterystyczne dla COVID-19 lekarz może wystawić ci skierowanie na wykonanie testu. Żeby jego wynik był wiarygodny, trzeba się do niego dobrze przygotować: na przykład nie można na trzy godziny przed testem żuć gumy.
- Przechodzimy do etapu charakterystyki molekularnej i przygotowań do badań klinicznych – ogłasza onkolog i immunolog prof. Andrzej Mackiewicz.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało 27 mln zł dla szpitali jednoimiennych na walkę z koronawirusem. Pierwsza transza środków trafi m.in. do szpitala MSWiA w Warszawie, Centrum Medycznego w Łańcucie i Szpitala im. Kard. Wyszyńskiego w Łomży.
Polscy medycy od środy do piątku będą przebywać w Słowenii w ramach misji szkoleniowo-medycznej - poinformował we wtorek Wojskowy Instytut Medyczny. Celem misji jest m.in. wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie sposobów i warunków udzielania pomocy ofiarom epidemii SARS-CoV-2.
Dr Robert Derewenda, historyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, opowiada o roli Lublina w odzyskaniu przez Polskę niepodległości
W tym roku plebiscyt zdominowały panie. Dla laureatki był symboliczny czek od komendanta, a od Dziennika pamiątkowy dyplom, zaproszenie na kolację i biżuteria. We wtorek rozstrzygnęliśmy organizowany wspólnie z Komendą Miejską Policji w Lublinie plebiscyt „Najbardziej Rozpoznawalny Dzielnicowy”
W poniedziałek w Centrum Kongresowym UP wystąpiło ponad 450 osób z Polski i Ukrainy. Uczestnicy mieli od 5 do 16 lat. Wydarzenie miało formę konkursu, wykonawcy prezentowali się w kilku kategoriach: śpiew, taniec, gra na instrumentach, sztuka teatralna czy pokaz mody.
Po raz kolejny w województwie lubelskim ubyło mieszkańców. Mimo zachęt w postaci 500 plus urodziło się też mniej dzieci niż rok wcześniej. W porównaniu z połową 2017 roku wzrosła liczba zgonów i osób, które wyemigrowały z regionu – wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego za pierwsze półrocze 2018 roku