Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dramatem Polaków i świata jest nie tylko wojna na Ukrainie, ale nadal i nieustająco – Covid-19 – napisano w komunikacie prasowym Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni pomysłami rządu o zniesieniu trzech najważniejszych obostrzeń: maseczki, kwarantanna, izolacja – dodano.
Ministerstwo Zdrowia przedstawia najnowsze dane pandemiczne. Dr Paweł Grzesiowski ocenia: – Nie można mówić o końcu piątej fali, za wcześnie na znoszenie obostrzeń.
Każda przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej może na bieżąco zamawiać szczepionki dla dzieci z Ukrainy – przypomina w poniedziałek Ministerstwo Zdrowie.
– Niepokojące jest to, że Polacy dość niechętnie się szczepili, ale jak w tej chwili rozmawiam z ratownikami czy pielęgniarkami, którzy pracują w punktach szczepień dla Ukraińców, to tam też nie ma entuzjazmu dla tego szczepienia – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Na całym świecie liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 przekroczyła już 6 mln - poinformował w poniedziałek amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa (JHU).
Koronawirus nie zniknął, wojna go przesłoniła – akcentują lekarze zrzeszeni w federacji Porozumienie Zielonogórskie. Pandemia Covid-19 trwa, są zakażenia i zgony – wskazują medycy, wciąż zachęcając m.in. do szczepień.
Chcemy dać przybywającym Ukraińcom możliwość zaszczepienia przeciw Covid-19 - powiedział na posiedzeniu komisji zdrowia w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że dzieci można będzie również bezpłatnie zaszczepić przeciw chorobom ujętym w kalendarzu szczepień.
Niepoddanie się szczepieniu przeciwko COVID-19 przez osoby do tego zobowiązane m.in. pracujące w szpitalach i aptekach, może skutkować wprowadzeniem przez pracodawcę zmian organizacji pracy i rozwiązaniem stosunku pracy – wskazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.
Nie ma na horyzoncie żadnych przeszkód, które by uniemożliwiały naukę stacjonarną w szkołach - powiedział w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W jego ocenie w tym roku szkolnym uczniowie spędzili 90 do 95 proc. czasu na nauce stacjonarnej.
Przedłużająca się pandemia, permanentny strach o życie swoje i bliskich, lęk przed zakażeniem czy izolacją – to wpływa na zaburzenia psychiczne. Jednak być może dopiero za kilka lat okaże się, czy będziemy mieli do czynienia z falą depresji pocovidowych – powiedział PAP psychiatra Jacek Koprowicz, kierownik Przychodni Zdrowia Psychicznego w Centralnym Szpitalu MSWiA w Warszawie.