Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
36 tysięcy złotych zaoszczędziły dzieciaki z Łęcznej, zbierające pieniądze na koncie Szkolnej Kasy Oszczędności. Część pieniędzy, które mają dzięki własnej działalności gospodarczej i zbiórkom makulatury czy puszek, trafia do chorych i potrzebujących.
Kiedyś były tu najpiękniejsze konie wyścigowe właścicieli Kijan, potem ochronka dla dzieci i w końcu podstawówka. Od czternastu lat XIX-wieczny budynek jest własnością prywatną i chyba nie dożyje chwili rozpoczęcia remontu. W pięknym otoczeniu drzew i doliny Wieprza stoi zniszczony budynek szkoły podstawowej. Jego historia sięga końca XIX wieku.
„Milejów, Mełgiew, Głusk oraz Piaski stały się partnerami Fundacji „Nasza Nadzieja” założonej przez biznesmenów, strażaków ochotników oraz właścicieli telewizji kablowej.
Zakład Aktywności Zawodowej to terapia, sposób na zarobienie kilku groszy i sensowne spędzenie czasu jednocześnie. Nowa placówka będzie działać z korzyścią dla niepełnosprawnych i sprawnych.
250 starych foteli, skrzypiąca podłoga i nagłośnienie sprzed 40 lat nie przyciągają do kina widzów. Jak nie ma widzów, nie ma pieniędzy na remont. A do starego kina nie przychodzą widzowie, a jak nie ma widzów...
Karetki znów się przeprowadzają. Tym razem wracają do centrum miasta. Stacja pogotowia zajmie część pomieszczeń przy ul. Górniczej 3.
To nie na pełnym morzu jest niebezpiecznie, ale przy lądzie - mówi jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, Ziemowit Barański. Dowódca żaglowca Fryderyk Chopin. Człowiek, który 12 razy okrążył kulę ziemską, a dziś nad jeziorem Piaseczno uczy młodzież trudnej sztuki opanowania żywiołu
Są lepsi niż fundacje, Narodowy Fundusz Zdrowia i stowarzyszenia charytatywne razem wzięte. Uczniowie dzięki różnym akcjom i kiermaszom zbierają pieniądze na fundusz pomocy dla innych uczniów. Korzystają zdrowi i chorzy.
Przy głównej drodze w Krzesimowie od wielu lat stoi kilka opustoszałych budynków wraz z rzucającą się w oczy, dużą suszarnią chmielu. Należą one do świdnickiego Starostwa Powiatowego, a użytkuje go tutejszy Dom Pomocy Społecznej jako magazyny niepotrzebnych rzeczy. - To, co najpilniejsze naprawiamy, ale wiadomo że obiekt nieużytkowany szybciej niszczeje - przyznaje Witold Michalczuk, dyrektor DPS w Krzesimowie.
Pamiętajcie, żadnych adidasów. Gdzie jest Piłat? Piłata znowu nie ma... - ksiądz reżyser załamuje ręce. To już tradycja. Od trzech lat parafianie wystawiają Misterium Męki Pańskiej.