Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

WALDEMAR SULISZ

Lista artykułów:

Rozmowa z Mariuszem Jakubcem, sokolnikiem z Janowa Lubelskiego, który ochrania lotnisko w Dęblinie (

Człowiek pomaga, sokół poluje i ochrania lotnisko w Dęblinie

Rozmowa z Mariuszem Jakubcem, sokolnikiem z Janowa Lubelskiego, który ochrania lotnisko w Dęblinie.

Turyści coraz częściej szukają dzikiej przyrody, zdrowych i ekologicznych terenów, gdzie można uciec

Wiejskie SPA w krainie rumianku

Najpierw drewniana balia pełna naparu z rumianku, potem masaż i nowoczesne jacuzzi. Jeszcze taniec, przejażdżka drabiniastym wozem i syberyjska sauna. Na deser noc w stodole na sianie. W Hołownie wszystko pachnie rumiankiem. A turyści walą do wiejskiego Spa drzwiami i oknami.

 (Dorota Awiorko-Klimek)

Kulinarna mapa Lubelszczyzny: nadbużański smak

Barszcz ukraiński, soljanka, hreczniaki, wareniki, bliny i kartacze to największe przysmaki kuchni nadbużańskiej, którą dziś pokazujemy na Kulinarnej mapie Lubelszczyzny.

 (Jacek Świerczyński)

Kulinarna mapa Lubelszczyzny: Żydowski smak

Nie ma już żydowskich kramów w Lublinie, kantor nie śpiewa w kazimierskiej synagodze. Nie ma domu dziadka Isaaca Singera w Biłgoraju ani karczmy w Piaskach, gdzie zatrzymywał się Jasza Mazur, zwany sztukmistrzem z Lublina. Ale w wielu miejscach można zjeść macę, cymes i czulent czyli najsłynniejsze potrawy żydowskiej kuchni.

Letnia Akademia Filmowa to około 400 filmów z całego świata, spotkania warsztatowe, pokazy plenerowe

Letnia Akademia Filmowa i Jarmark Hetmański uwielbiane przez turystów

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, Szlak Żelaza i Kowalskich Tradycji oraz Jarmark Hetmański w Zamościu to najbardziej atrakcyjne propozycje dla turystów z Polski i zagranicy. Nagrodzone produkty wezmą udział w ogólnopolskim konkursie.

Małgorzata Gajewska, koordynator z Klubu seniora "Wrzos”, częstuje gryczakami (Maciej Kaczanowski)

Janów Lubelski. W Gryczaki wyprawili kaszy święto

Fantastyczne sery zagrodowe, karp z kopciuchy, wysoki poziom konkursu o tytuł \"Gryczak 2010”, tłumy na pokazie kulinarnym Ewy Wachowicz. Zakończony wczoraj Festiwal Kaszy w Janowie Lubelskim odwiedziło tysiące turystów.

 (Maciej Kaczanowski)

Kocudza: Przydrożny krzyż z półksiężycem

Ojciec Mateusza był skrzypkiem w orkiestrze carskiej. Mateusz też na nich gra. I smakuje życie w Kocudzy. Po pracy lubi czasem przysiąść pod drzewem przy kościele. Z tyłu ma krzyż z księżycem i kogutem. Kogut to tatarski symbol przemijania

Tatarzy z Białegostoku na spotkaniu z mieszkańcami Studzianki (Maciej Kaczanowski)

Kulinarna mapa Lubelszczyzny: Tatarski smak Studzianki

Pieremiacze, czeburieki, bielusz i pierekaczewnik – to największe przysmaki tatarskiej kuchni, którymi zachwycił się książę Karol na Podlasiu. Tatarski smak to także najbardziej egzotyczny wymiar wielokulturowej kuchni, który właśnie odkrywamy na Kulinarnej mapie Lubelszczyzny.

 (Maciej Kaczanowski)

Tatarski smak: Pierekaczewnik

Pierekaczewnik to tatarski przekładaniec z sześciu warstw ciasta wypełniony siekanym mięsem, zwinięty w kształt księżyca i upieczony w piecu lub prodiżu. Choć jego przygotowanie jest bardzo pracochłonne, to trud opłaca się sowicie.

 (Maciej Kaczanowski)

Meczetu nie ma, jest tatarski mizar w Studziance

Meczet był niewielki, posiadał wysoki, czterospadowy dach pokryty gontem.