Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

WALDEMAR SULISZ

Lista artykułów:

 (M. Kaczanowski)

Kuchnia gwiazd. Kurt Scheller: Pierożki z sandaczem są lepsze niż seks

Najpierw przepis na pierożki z sandaczem. Potem rozmowa z Kurtem. Stawia kontrowersyjną tezę, że kuchnia jest lepsza niż seks.

 (W. Sulisz)

Przepisy naszych dziennikarzy. Krzysztof Załuski: Tureckie pierożki ze szpinakiem

Mają kruche ciasto z jogurtowym posmakiem. Ciasto kryje w sobie aromatyczny szpinak. Przybierają różne kształty. I nie można się nimi najeść.

 (W. Sulisz)

Co by tu zrobić z boczniaka? Tarta grzybowa

Takie boczniaki rosną sobie w Uniszowicach. Co można zrobić z boczniaka? Na przykład pyszną tartę grzybową.

 (W. Sulisz)

Wasze przepisy. Katarzyna Czołczyńska: Odwrócone babeczki z węgierkami

Kupiłam jedne z ostatnich w tym roku węgierek. Po przyjściu do domu szukałam przepisu na coś wyjątkowego, aby ten ostatni wypiek ze śliwkami pozostawił miłe wspomnienie po skończonym sezonie śliwkowym - pisze Kasia.

 (stock. xchng)

Hity polskiej kuchni. Lubelskie: Pierogi z ziemniakami i grzybami

Pierogi przywędrowały na Lubelszczyznę ze św. Jackiem. Jedna głosi, że Jacek po najazdach Mongołów karmił ubogich pierogami własnego wyrobu. Był w Lublinie, w klasztornej kuchni u Dominikanów podjął braci pierogami z ziemniakami.

 (W. Sulisz)

Pigwówka z miodem, kardamonem i rumem

Z dodatkiem ziół, miodu, kardamonu i rumu. Doprawiona szczyptą czułości i tęsknoty. Wyborna na sjestę. Łagodna. Aromatyczna. Pachnąca słońcem. Pachnąca jak słowa piosenki: Trwaj chwilo trwaj, tylko głupcy śpią...

 (W. Sulisz)

Robimy wędliny. Schab ze śliwkami

Zamiast kupować wędliny, które udają wędliny, lepiej kupić mięso, upiec i robić kanapki. Na przykład upiec schab ze śliwkami.

 (stock. xchng)

Hity polskiej kuchni. Kaszuby: Salceson z grzybów

Choć na Lubelszczyźnie Polska smakuje najlepiej, to inne regiony też mają bardzo smaczne potrawy. Oto salceson z grzybów. Przysmak nad przysmaki.

 (W. Sulisz)

Historia słynnych nalewek: Jarzębiak z Lanckorony

Historia jarzębiaku sięga XVI wieku. Najlepszy wyrabiano w Lanckoronie. W XIX wieku jarzębiak z dodatkiem ziół i młodych pędów sosny produkowała Fabryka Wódek Zdrowotnych i Likierów arcyksięcia Rainera Habsburga, mieszcząca się przy dworze w Izdebniku.

 (W. Sulisz)

Robimy pigwówkę

Z nastaniem września, kiedy w ogrodach i na polach dojrzewały owoce, w polskich domach namiętnie robiono nalewki, które królowały w apteczkach. Do bardziej popularnych należały nalewki z agrestu, wiśni, wiśniaki, miodowe maliniaki. Oraz pigwówka.