Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Każda z sześćdziesięciu klas Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie wystawiła swój stragan z różnymi przekąskami. Na placu przed budynkiem szkoły tłum wielbicieli potraw inspirowanych literaturą ustawiał się w kolejkach, żeby spróbować zarówno dań inspirowanych kuchnią lokalną jak i światową. Nie zabrakło też różnego rodzaju deserów.
Na zakończenie Lubelskich Dni Seniora seniorzy zainteresowani stanem swojego zdrowia spotkali się w hotelu Forum.
Rozpoczął się sezon w ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Na otwarcie MOSiR zorganizował dwie imprezy. W sobotę, 10 czerwca wystartował Eko Piknik.
W Centrum Spotkania Kultur odbyła się czwarta edycja Ogólnopolskich Spotkań z Tańcem „BALANS”.
Pary małżeńskie z Lublina świętują 50 – lecie ślubu. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda uhonorował jubilatów medalem za długoletnie pożycie małżeńskie.
To był wyjątkowy piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Podczas zabawy zorganizowanej na terenach zielonych SOS Wioski Dziecięce w Lublinie promowano idee rodzicielstwa zastępczego oraz budowanie relacji polsko-ukraińskich.
Trwa IV Rajd Ziemi Lubelskiej pod hasłem „ Śladami młynów”. Uczestnicy zawodów rozgrywanych w ramach II rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych przejechali drogami Lubelszczyzny 235 km odkrywając historię zabytkowych młynów położonych nad rzekami Bystrzycą, Bystrą i Ciemięgą.
Kilkuset kierowców i motocyklistów wzięło udział w otwarciu sezonu motoryzacyjnego w Lublinie. Na parkingu Politechniki Lubelskiej można było obejrzeć zarówno zabytkowe pojazdy, jak i stuningowane okazy współczesnej motoryzacji.
13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. 22 tysiące Polaków, wojskowych, policjantów i cywili zostało zamordowanych w kwietniu i maju 1940 roku przez sowieckie NKWD. By uczcić 83 rocznicę tragedii i pamięć poległych, w niedzielę 2 kwietnia lubelski Klub Strzelecki Snajper zorganizował zawody pod hasłem „Ku Pamięci Katynia” dla członków klubów strzeleckich oraz osób indywidualnych posiadających licencje lub patenty strzeleckie.
Dzień ten został wybrany dla upamiętnienia zbrodniczej egzekucji dokonanej przez niemiecką żandarmerię w Markowej, na Podkarpaciu, na rodzinie Ulmów.