Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Blisko 40 ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy SOR-u Szpitala Klinicznego nr 4 poszło na zwolnienia lekarskie, po tym jak dyrekcja nie zgodziła się na podwyżki.
Dużo większa precyzja podczas operacji i krótszy pobyt pacjenta w szpitalu. Takie możliwości daje robot da Vinci, który może być używany m.in. w chirurgii, ginekologii, kardiochirurgii czy urologii. Lekarze z lubelskiego szpitala przy ul. Jaczewskiego już uczą się jego obsługi. Placówka szuka pieniędzy na zakup urządzenia.
O jedną czwartą wzrosła w tym roku liczba zgonów rejestrowanych w Lublinie. Od stycznia zmarło o tysiąc osób więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. W województwie liczba zgonów wzrosła o 17 proc. To trzeci najgorszy wynik w Polsce.
Od stycznia ma zacząć działać SOR szpitala wojskowego. To piąty taki oddział w mieście, z pierwszym w województwie lądowiskiem na dachu. Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego mają tam przylatywać już w grudniu.
Jedna toaleta na kilkadziesiąt osób – pacjentów i ich rodziców, przepełnione sale chorych, wąski korytarzyk z dostawkami. Do tego tłumy studentów, którzy przychodzą tam na zajęcia. – Wszystko w jednym miejscu. Czy tak powinna działać specjalistyczna placówka? – alarmują zdesperowani lekarze ze szpitala dziecięcego w Lublinie, w którym trwa remont.
We wtorek w województwie lubelskim było najwięcej zajętych respiratorów, a także najwięcej zgonów w kraju. To kolejne rekordowe statystyki czwartej fali.
W województwie lubelskim warto kształcić się w IT i logistyce, bo na tych pracowników będzie zapotrzebowanie – przewiduje Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. Do tego rozwijanie szkolnictwa zawodowego i możliwość szybkiej zmiany branży.
Od dziś wszyscy pacjenci, którzy ukończyli 18 lat, mogą korzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.
Pomiar ciśnienia, tętna czy masy ciała. Te podstawowe parametry można już za darmo sprawdzić w samoobsługowym kiosku profilaktycznym, który powstał w lubelskim NFZ. Wydrukowane na miejscu wyniki można skonsultować z doradcą.
Umiera trzy czwarte naszych pacjentów, coraz młodsi, niezaszczepieni. W poprzednich falach śmiertelność była na poziomie 50 procent – alarmuje prof. Mirosław Czuczwar, kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie.