Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ponad 42 tys. osób zarejestrowało się w systemach rekrutacyjnych lubelskich uczelni. Największym zainteresowaniem cieszy się UMCS, natomiast na kierunku lekarskim na KUL o jedno miejsce walczy 14 osób. Na medycznym podobnie jak w poprzednich latach.
Nawet 10 lat więzienia grozi 62-latkowi, który zaatakował policjantów siekierą. Funkcjonariusze musieli użyć paralizatora.
Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale inne inwestycje odłożyły to w czasie. W latach 60. po wielkiej powodzi powrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku. Teraz to "lubelskie morze" kończy 50 lat.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała, że w wodociągu wykryto bakterie z grupy enterokoki. Woda nie nadaje się do spożycia.
Woda zbiera żniwo. W Woli Przybysławskiej 56-letni mężczyzna wskoczył do stawu i już nie wypłynął. Jego ciało wyłowili płetwonurkowie.
W poniedziałek poseł z Lubelszczyzny Marcin Romanowski został zatrzymany przez ABW i przewieziony do Prokuratury Krajowej. Dziennikarz TVP Info poinformował, że parlamentarzysta jest w drodze do szpitala.
Człowiek z rowerem na torach nie słyszał ostrzeżeń, 23-letni maszynista patrzył przerażony jak starszy człowiek nie reaguje na gwizd syreny. Hamulce lokomotywy nie były w stanie zatrzymać w porę wielotonowego składu
Najpierw termometry wskazujące nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu, a potem gwałtowne burze z porywami wiatru do 110 km/h. IMGW wydaje dwa alerty dla Lubelszczyzny.
Większy deszcz, który nawiedzi Lublin sprawia, że część ulic w mieście zamienia się w rwące potoki. Powodem jest niedrożna kanalizacja. Jednak miasto z tym walczy.
Studenci z Wydziału Biotechnologii KUL w kwietniu prowadzili badania na lubelskich placach zabaw. Teraz ich projekt został doceniony w międzynarodowym konkursie.