Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kostki rosołowe firmy „Vegeta” znikają z rynku. Problemem jest jedna partia w produktu, w której mogą znajdować się fragmenty metalu
Z początkiem nowego roku szkolnego, Katolicki Uniwersytet Lubelski zainauguruje działalność Collegium Medicum. Uczelnia utworzy nowe kierunki studiów i będzie rozwijać badania medyczne.
Darmowe leczenie, przegląd, fluoryzacja i zdjęcie RTG. W sierpniu mobilny gabinet stomatologiczny zaparkuje w 9 lokalizacjach.
Pompa infuzyjna, skanery żył, pufy, domek ogrodowy i jeszcze więcej otrzymał od wrocławskiej fundacji Uniwersytecki Szpital Dziecięcy. Wyposażenie zostało zakupione dzięki corocznej licytacji wyjątkowych prac małych artystów.
Łoś wtargnął pod koła mitsubishi, którym kierowała 21-latka z powiatu włodawskiego. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Dzikie zwierzę uciekło w głąb lasu. W pogoń za nim ruszył mały pies należący do kierującej. Ślad po nim zaginął.
10-latek wpadł do przydomowej studzienki. Mimo reanimacji i przetransportowania helikopterem do szpitala, chłopiec zmarł.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczyna współpracę z klubem sportowym „Lublinianka Junior”. Będą razem zachęcać do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz podnosić kwalifikacje medyczne trenerów.
W wieku 98 lat zmarła prof. Grażyna Zofia Jarząb. Pełniła m.in. funkcję pierwszego prodziekana Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej ds. Oddziału Stomatologii oraz dyrektora Instytutu Stomatologii.
Trwa Carnaval Sztukmistrzów i na mieszkańców czeka moc cyrkowych atrakcji. Festiwal to jednak nie tylko dobra zabawa, ale także okazja na zadbanie o swoje zdrowie. Na placu Litewskim stanął autobus z ekspertami onkologicznymi na pokładzie.
W tym lubelskim szpitalu i klinice po raz pierwszy samodzielnie przeszczepiono nerkę w 1994 roku. Minęło 30 lat, a transplantologia stale się rozwija i daje szansę na normalne życie coraz większej liczbie osób. O tym, kto może zostać dawcą, jakie obowiązują kryteria i czy konieczna jest zgoda dawcy lub rodziny rozmawiamy z dr n. med. Jackiem Furmagą Z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.