Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Za dwa dni testy na COVID-19 niemal całkowicie znikną. Przychodniom nie będzie się już opłacało ich wykonywać, bo NFZ likwiduje dotychczasowe finansowanie. Szpital czy sanatorium, przyjmując pacjenta, nie będzie mógł już żądać wykonania testu. A minister zdrowia stara się stworzyć wrażenie, że COVID-19 to zwykła grypa
Tysiące uchodźców uciekają przed wojną, więc ruszasz z pomocą. Przyjmujesz pod swój dach matkę z dzieckiem, pomagasz załatwić dokumenty, kupujesz jedzenie. Ale po kilku dniach sytuacja zaczyna cię przerastać. SPSK 1 w Lublinie uruchomił teleporady, które mają wesprzeć psychicznie osoby zaangażowane w pomoc uchodźcom.
Uciekając przed bombami nie myśleli o tym, że w innym kraju będą musieli założyć konto bankowe. Niekiedy nie mają za sobą wszystkich dokumentów wymaganych w Polsce. Niektóre banki dopiero zmieniają swoje przepisy, żeby pomóc uchodźcom.
W niedzielę uroczyście wręczone zostały Medale Prezydenta Lublina dla ludzi związanych z lubelskimi teatrami.
Samolot z prezydentem USA Joe Bidenem wylądował już na lotnisku w Jasionce koło Rzeszowa.
Bez maseczek w zatłoczonych autobusach. Bez obowiązkowej izolacji po zakażeniu koronawirusem i bez masowego testowania – tak będzie w Polsce już od poniedziałku. A specjaliści alarmują, że możemy całkowicie stracić kontrolę nad epidemią.
Minister zdrowia ogłasza likwidację obowiązku noszenia maseczek, a Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych zakażeniach i zgonach z powodu COVID-19.
Od 28 marca znika obowiązek noszenia maseczek – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
Bez numeru PESEL uchodźca z Ukrainy nie ma szans na skorzystanie z programów społecznych i socjalnych oferowanych przez Polskę. Ale np. w Zamościu na złożenie wniosku o ten tak istotny ciąg cyfr trzeba czekać. I to grubo ponad miesiąc.
Nie 120 złotych, a od 40 do 70 złotych dostaną właściciele obiektów oferujących miejsca noclegowe dla uchodźców z Ukrainy. Wojewoda lubelski liczy, że obniżenie kwoty nie spowoduje zmniejszenia chęci pomocy osobom uciekającym przed wojną. Zwykły obywatel dostanie niezmiennie tylko 40 zł.