Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rząd Danii zdecydował o wybiciu hodowanych w tym kraju norek, po wykryciu nowej odmiany koronawirusa u tych zwierząt. Patogen przeniósł się na ludzi, uznano go za potencjalnie niebezpieczny. "Mutacje w koronawirusach są czymś naturalnym, zachodzić mogą również i u ludzi. Nie ma jeszcze dowodu, że koronawirus zmutował akurat w norkach" – komentują epidemiolodzy weterynaryjni dr Tadeusz Jakubowski i prof. Jan Siemionek.
We wszystkich województwach, jak wynika z danych zebranych przez PAP, pozostaje zachowany bufor przynajmniej kilkuset wolnych łóżek i kilkudziesięciu respiratorów przeznaczonych dla pacjentów covidowych.
Koronawirus przyczynił się do śmierci m.in. 37 lekarzy, 25 pielęgniarek, czterech dentystów, dwóch farmaceutów, dwóch ratowników medycznych, felczera i położnej – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.
Noszenie maseczek to nie panaceum, ale gdyby nosiło je 95 proc. ludzi, lockdowny nie byłyby konieczne - powiedział regionalny dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia w Europie dr Henri Kluge. Jak dodał, lockdown powinien być dla rządów "ostatnią deską ratunku".
Wstępne wyniki badań klinicznych szczepionki przeciw koronawirusowi Moderny wykazały skuteczność na poziomie 94,5 proc. - podała w poniedziałek ta amerykańska firma. Nie stwierdzono też znaczących uwag dotyczących bezpieczeństwa środka.
Trzeba być bardzo ostrożnym w luzowaniu obostrzeń - mówi w "Dzienniku Gazecie Prawnej" minister zdrowia Adam Niedzielski pytany, co będzie w tym roku z Bożym Narodzeniem. Dodał, że rząd nie chce popełnić błędów Czech, gdzie po wakacyjnym pełnym zliberalizowaniu zasad, problem wrócił ze zdwojoną siłą.
Twórcy rosyjskiej szczepionki na koronawirusa Sputnika V ogłosili, że jej skuteczność wynosi 92 procent.
Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki przeciwko Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji.
28,7 proc. respondentów zamierza zaszczepić się przeciwko COVID-19, jeśli pojawi się taka szczepionka i będzie zatwierdzona do użycia; 33,2 proc. nie zamierza się szczepić, a 38,1 proc. nie podjęło w tej sprawie decyzji. - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla rp.pl.
Liczba osób, u których potwierdzono infekcję wirusem SARS-CoV-2, w niedzielę przekroczyła na świecie 50 mln - poinformowała agencja Reutera. Październik był jak dotąd najgorszym miesiącem pandemii; rośnie liczba zakażeń w Europie.