Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Mazuś

Podpis:

Agnieszka Mazuś, am, wideo am

Adres e-mail:

mazus@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 824

Lista artykułów:

Noc na dworcu PKS w Lublinie. Zawsze ktoś czuwa, by uchodźcy mogli tu choć kilka godzin odpocząć przed dalszą podróżą
zdjęcia
galeria

Dworzec PKS w Lublinie po zmroku. Wszystkie ręce na pokład

Gdy byliśmy na dworcu we wtorek, w kącie sali stały stoły z jedzeniem, obok leżały pieluchy, kosmetyki, koce, a rozdające jedzenie pracownice Lubelskich Dworców mówiły, że brakuje im ludzi, by podchodzić do autobusów i zachęcać do przyjścia na „bezkosztowe” stoisko.

Kantory w Lublinie albo w ogóle nie chcą hrywien skupować, albo robią to po bardzo niskim kursie. Za 100 hrywien można dostać tylko 3 albo 4 zł
Pierwsza strona Dziennika

Wielki kłopot uchodźców. Hrywny za grosze. O ile ktoś je skupuje

Szczęście ma ten, co z Ukrainy uciekł z dolarami lub euro. Ale wielu przyjeżdża z portfelami wypchanymi hrywnami. Jeśli już uda im się je wymienić za złotówki, to po dramatycznie niskim kursie. O interwencję w tej sprawie poprosiliśmy lubelskich posłów. Obiecują pomóc

Jak podwładna wojewody robiła "porządki" z wolontariuszami na dworcu PKS w Lublinie

Jak podwładna wojewody robiła "porządki" z wolontariuszami na dworcu PKS w Lublinie

Punkt pomocowy dla przyjezdnych z Ukrainy na dworcu PKS w Lublinie działa od niedzieli. Stworzyli go lublinianie. – To był taki zryw obywatelski – mówią. Ale w środę swoje porządki próbowała zaprowadzić tu urzędniczka z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pani już się tam nie pojawi, a wojewoda przeprasza za jej zachowanie

Uchodźcy na dworcu w Lublinie
informator

Autobusy, pociągi, parkowanie. Uchodźcy z Ukrainy w Polsce – co jest za darmo

Praktyczny informator wskazujący, z jakiej pomocy mogą skorzystać uciekający z Ukrainy.

Przed wojną przez dworzec w Lublinie przewijało się dziennie ok. 40 autobusów z Ukrainy. Teraz to nawet kilka razy więcej. Nikt już nawet nie liczy ile.
galeria

Dziesiątki autobusów codziennie dojeżdżają z Ukrainy do Lublina. I wracają na wojnę

– Pani, ja 25 lat jeżdżę i jak teraz na granicy pracują to jeszcze nigdy nie pracowali! – mówi mi Leonid, kierowca rejsowego autobusu na trasie Puławy- Łuck. – W 45 minut 81 osób mi odprawiają. Biorę wszystkich, nawet na stojąco jadą. A polscy pogranicznicy to jeszcze szybciej. Na trzy pasy autobusami przez przejście jedziemy.

Lubelskie. Wynajął całe hotele dla uchodźców
Pierwsza strona dziennika

Lubelskie. Wynajął całe hotele dla uchodźców

Każdy robi, co może, a my mogliśmy zadziałać właśnie tak – mówi prezes firmy, która wynajęła dla uchodźców z Ukrainy dwa hotele: w Kazimierzu Dolnym i Uściążu.

Karolina Wierzbicka, Piotr Skrzypczak, Arek Kaźmierak z Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocowego
Tak można pomóc

Sztab w Centrum Kultury: Ktoś daje zupy, ktoś samochód, ktoś szuka łóżek polowych

Na fasadzie ukraińskie flagi, w środku kilkanaście osób nie nadąża odbierać telefonów i odpisywać na wiadomości. W Centrum Kultury działa Lubelski Społeczny Komitet Pomocowy.

Apel prezydenta Zamościa: Miejsc w hotelach i bursach będzie za mało

Apel prezydenta Zamościa: Miejsc w hotelach i bursach będzie za mało

W miejskich obiektach, które osobom z Ukrainy udostępnił Urząd Miasta w Zamościu, są już pierwsze rodziny z dziećmi. Miasto uruchomiło też telefon i e-mail kontaktowy dla tych, którzy chcieliby przyjąć uchodźców pod swój dach.

"Jak odłączą prąd i gaz to zapas mąki się nie przyda"

"Jak odłączą prąd i gaz to zapas mąki się nie przyda"

Rozmowa z Ivanem Davydenko, pracownikiem jednej z lubelskich instytucji kultury

Złamane drzewo na ul. Bernardyńskiej zostanie wymienione do końca marca – zapewnia biuro prasowe urzędu miasta.

Wycina się łatwo. Kiedy nowe nasadzenia?

Mijają dokładnie cztery lata, odkąd miasto wycięło na ulicy Bernardyńskiej dorodny klon. Na usunięcie trzech pozostałych drzew z tej ulicy (dwa duże klony i czereśnia) nie zgodził się wówczas Miejski Konserwator Zabytków. Za każdym razem, kiedy temat wraca, konserwator Hubert Mącik tłumaczy, że „drzewa są charakterystycznym elementem Bernardyńskiej”.