Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W 1928 roku, w związku ze zmianą ustroju pieniężnego zorganizowano konkurs na projekt rewersu monety o nominale 1 złoty. W nowym ustroju pieniężnym przewidywano zastąpienie srebrnych złotówek niklowymi.
Reforma walutowa Władysława Grabskiego z 1924 roku przewidywała wprowadzenie do obiegu monet, w tym również ze złota. Konkursy na projekty tych monet ogłoszono w 1924 i 1925 roku. Jedną z laureatek była Zofia Trzcińska-Kamińska, kobieta niesamowitej fantazji i odwagi. Przez półtora miesiąca podszywała się pod mężczyznę i jako Zygmunt Tarło służyła w kawalerii. Do II Brygady Legionów Polskich zaciągnęła się w Lublinie.
Policjanci z Biłgoraja odwiedzili 23-latka, który mógł mieć związek z kradzieżą telefonu. Znaleźli także narkotyki. Tłumaczenie mężczyzny było zaskakujące.
Wygląd monet dla odrodzonej Rzeczpospolitej postanowiono ustalić na drodze konkursu. W 1923 roku Ministerstwo Skarbu wraz z Ministerstwem Wyznań i Oświecenia Publicznego ogłosiło otwarty konkurs. Przedmiotem zmagań artystycznych było wykonanie projektów drobnych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz 1 i 2 złote. Swoje prace nadesłało kilkadziesiąt osób.
Pro-Project Henryk Kartaszyński to laureat nagrody specjalnej konkursu Lider Innowacji. W tym roku po raz pierwszy, spośród finalistów wszystkich edycji konkursu, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, wybrano Lidera Liderów.
W województwie lubelskim mamy 447 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 5 stycznia 2021 r. Zmarły 42 osoby.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało interaktywną mapę, na której można sprawdzić, gdzie będą wykonywane szczepienia przeciwko Covid-19.
Synoptycy przewidują, że we wtorek w województwie będzie w miarę ciepło, ale deszczowo. Za kilka dni ma nadejść jednak mróz ze wschodu.
Resort zdrowia informuje o tylko 280 przypadkach Covid-19 w województwie lubelskim. Zmarły cztery osoby.
375 punktów, w których będą działać 394 zespoły szczepiące. Jest już wstępna lista placówek w województwie lubelskim, w których będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Takich miejsc ma być więcej.
40-latka z gminy Józefów (powiat biłgorajski), matka dwóch dziewczynek miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jej 45-letni partner niewiele mniej, bo ponad 1,5 promila. Pijani rodzice trafili do policyjnego aresztu a dziećmi w wieku 5 i 9 lat zajęła się ich dalsza rodzina.
14-latek został zabrany do szpitala po tym jak jadąc skuterem zderzył się z samochodem.
W województwie lubelskim mamy 490 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 29 grudnia 2020 r. Zmarło 30 osób.
Lech Sprawka wydał rozporządzenie zakazujące używania fajerwerków. Zakaz będzie obowiązywał do końca stycznia. Ale są wyjątki.
Goraj (pow. biłgorajski) oraz Kamionka (pow. lubartowski) – te dwie miejscowości od 1 stycznia 2021 roku uzyskają status miast. Obie odzyskają prawa miejskie po 152 latach
47-latek z gminy Potok Górny (pow. biłgorajski) zaginął w Boże Narodzenie, a jego ciało odnaleziono dwa dni później. Przyczynę zgonu wyjaśni sekcja zwłok.
8 osób nie żyje z czego 7 miało choroby współistniejące. To najnowsze dane dotyczące pandemii w województwie lubelskim.
Co roku, w drugi dzień Bożego Narodzenia odczytywany jest list rektora KUL. Po raz pierwszy jego autorem jest prof. Mirosław Kalinowski.
„Planujemy Eko Święta!”, „Miasto wzdłuż Wisły”, „EkoBanda”. „Pomoc dla nietoperzy” i „Akcja Pszczółka” – to pięć projektów, które wygrały w drugiej edycji konkursu „ZIELONY WOLONTARIAT. POCZUJ CHEMIĘ DO BYCIA EKO” organizowanego przez Dziennik Wschodni pod patronatem Grupy Azoty Zakłady Azotowe SA
Dziennikarz Robert Stockinger wybrał się do Łukowej, gdzie kolędują Dunajnicy. Jak wygląda tradycja, która została wpisana na krajową listę zabytków UNESCO? Opowiedziała o tym Wiesława Kubów, dyrektorka domu kultury.
25-latek z prawie 1,5 promila alkoholu mówił policjantom, że przyczyną wypadku był pies, który nagle wybiegł na drogę.
Zmarło 27 osób z czego 18 miało choroby współistniejące. To najnowszy bilans epidemii w województwie lubelskim.
Wiktoria Kozik z Chełma i Olga Król z gminy Turobin (pow. biłgorajski) mają szansę wziąć udział w finałowej gali konkursu Miss Polski, gdzie zaprezentują się wśród finalistek ogólnopolskiego plebiscytu. O tym, która z dziewcząt wejdzie do finału, zdecydują w głosowaniu internauci.
Śledczy z IPN prowadzą postępowanie w sprawie mordu na ludności romskiej. To pokłosie odkrycia w Tarnogrodzie ludzkich szczątków.
Droga wojewódzka nr 835 to jest przełom. To jest to co powinno być. Alternatywna droga dla S19. Nasz kolejny wysokiej klasy łącznik między województwem lubelskim a województwem podkarpackim – zaznaczył Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego. W sobotę została podpisana umowa na rozbudowę tej drogi.