Blisko 50 salonów handlowo-usługowych, a wśród nich spożywczy, budowlany, RTV i AGD oraz salony modowe i obuwnicze. Wszystko to ma się zmieścić na 17 tys. mkw. powierzchni sprzedaży Galerii Chełm. Inwestor wystąpił o pozwolenie na budowę
Inwestorem jest warszawska firma Acteeum Central Europe, która wcześniej odkupiła 5,5 hektarową działkę u zbiegu ulic Rejowieckiej i Lubelskiej od miejscowej spółki Galeria Chełmska. Spółka ta wycofała się z budowy obiektu po tym, jak banki odmówiły jej kredytowania inwestycji.
Budowa już nie Galerii Chełmskiej, lecz Galerii Chełm jeszcze nie ruszyła, a ACE ma już rezerwacje na około 60 proc. przyszłej powierzchni sprzedaży.
– Ten wynik zawdzięczamy odświeżeniu procesu komercjalizacji przyszłego obiektu, który przeprowadzili nasi poprzednicy – mówi Mariusz Kowalczyk, jeden z dyrektorów w ACE. – Chełm jest już ostatnim byłym miastem wojewódzkim, w którym wciąż nie ma galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia.
Poza sklepami w nowej galerii mają się znaleźć także lokale gastronomiczne oraz biura podróży. Projektant uwzględnił także parking na 500 miejsc. Firmie ACE po otrzymaniu zgody na budowę pozostanie już tylko ogłosić przetarg na wykonawstwo i przystąpić do budowy.
– Wyznaczony pracownik już sprawdza przekazaną nam dokumentację – mówi Dorota Tworek Kodeniec, p.o. dyrektora Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta. – Jeśli nie dopatrzy się znaczących braków, to z wydaniem pozwolenia powinniśmy się uporać w ciągu 30 dni. W przeciwnym razie dany nam czas wydłuży się do 60 dni.
Inwestor planuje otworzyć obiekt już w przyszłym roku. Zanim przystąpił do tego przedsięwzięcia doliczył się, że w promieniu 15 minut dojazdu do galerii będzie miał 79,9 tys. potencjalnych klientów, w promieniu 30 minut - 135,9 tys., a w promieniu 45 min. – 292,9 tys.