Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jest bardzo ważny dokument. Prezydent Zamościa wydał decyzję środowiskową dla Veolii Wschód. Inwestor czekał na nią ponad trzy lata. Przeciwnicy rozbudowy ciepłowni Szopinek zapowiadają, że nie rezygnują z protestów
Najpiękniejsza fontanna w powiecie i regionie – tak mówili politycy, którzy przyjechali do Janowa Podlaskiego na otwarcie przebudowanego skweru. Po wycince drzew w tym miejscu, uczestniczący w wydarzeniu goście musieli szukać schronienia przed palącym słońcem pod dachem nowego budynku.
Kto lubi zbierać grzyby, powinien wybrać się do lasu. Naprzemienne upały i deszcze sprawiają, że szansa na powrót z pełnym koszem jest bardzo duża
Blisko 300 mieszkańców podpisało się pod petycją ws. odbioru zielonych odpadów. Pismo w tej sprawie trafiło do urzędu miasta. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w tej sprawie nic się nie zmieni i na ulice nie wrócą kontenery na gałęzie i trawę.
Miasto chwali się swoją pierwszą łąką. Przy rondzie u zbiegu ulic: Tarnogrodzkiej, Motorowej i al. Jana Pawła II już kwitną już rośliny. Kolorowych kwiatów będzie więcej, bo niektóre są wieloletnie.
Drzewa wycięto na zlecenie miasta z przebudowywanych Al. Racławickich.
Żeby zapobiegać i powodziom, i suszom potrzebne jest odpowiednie magazynowanie wody. – Dziś Holendrzy renaturyzują rzeki i odtwarzają tereny zalewowe. Musimy robić to samo – apeluje dr hab. Zbigniew Popek z SGGW.
W Lublinie wytypowanych zostało osiem miejsc, spośród których tego lata wybrane mają zostać dwie lokalizacje ogrodów deszczowych. Ich urządzenie sfinansuje miasto.
Już 1 lipca zmieniają się zasady przyznawania dotacji w programie „Czyste Powietrze”. Wśród nowości znalazło się wycofanie dotacji na kotły węglowe, zwiększenie progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania oraz poszerzenie listy kosztów kwalifikowanych o kotły na pellet o podwyższonym standardzie.
Mieszkańcy os. Poręba zablokowali dzisiaj wycinkę wielkiego dębu rosnącego między ul. Perłową i Bursztynową w Lublinie. Na jego usunięcie zezwolił Urząd Miasta, który orzekł, że drzewo jest w fatalnym stanie i może się przewrócić. – To bzdura – mówią sąsiedzi.
Na kraśnickim rynku ma być więcej zieleni. W centrum miasta mają pojawić się nowe rośliny, w tym winobluszcz trójklapowy, klon polny lub klon czerwony i morwa biała. Problem w tym, że drzewa, pnącza i trawy zostaną posadzone w donicach. Wszystko przez znajdujące się pod płytami relikty dawnej zabudowy
Upały dadzą nam się we znaki co najmniej do wtorku. I mimo że lato jeszcze się nawet nie rozpoczęło to w wielu gminach są już bardzo duże problemy z wodą. Zewsząd płyną apele o nie podlewanie ogródków i nie napełnianie basenów.
Ratusz postanowił usunąć jeszcze dwie lipy z przebudowywanej ul. Lipowej. Urzędnicy zdecydowali o przesadzeniu ich w inne miejsce. Takiej przeprowadzki nie przeżyła spora część drzew wywiezionych w zeszłym roku z ul. Lipowej, Al. Racławickich oraz ul. Poniatowskiego
Lublin został wczoraj ogłoszony zwycięzcą rankingu „Europolis-zielone miasta”, w którym porównano 66 miast na prawach powiatu. Raport Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana i Fundacji Konrada Adenauera w Polsce został przygotowany przez Politykę Insight.
– Na ten moment czekaliśmy wszyscy. Zaczęło się! Nasze dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) dziś rozkwitnie – poinformował w niedzielę stołeczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.
To jedne z najbardziej ulotnych działań w miejskiej przestrzeni. Tym razem studentów Architektury Krajobrazu KUL można spotkać na lubelskim osiedlu Błonie. Część prac już jest, kolejne w środę
Poprawa czystości powietrza w mieście i tańsze ciepło – takie mają być efekty modernizacji miejscowej ciepłowni.
Sprzątanie rzek będzie miało swoją letnią edycję. Organizatorzy zachęcają wolontariuszy do wodnego ekopatrolu. Finał odbędzie się w sierpniu na Krznie w województwie lubelskim.
Kolejne klony, lipy i buki mają być posadzone w ten weekend w ramach akcji „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza – drzewa dla każdej dzielnicy”.
Przy drodze powiatowej ze Starego Pożoga w stronę Celejowa wycięto kilkadziesiąt drzew. Topole, jak przyznają władze gminy Końskowola oraz dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg, były schorowane, a ich gałęzie podczas silniejszych podmuchów wiatru spadały na jezdnię.
To sympatyczne wyglądające zwierzątko jest kolejnym podopiecznym lubelskiej Fundacji Epicrates. Weterynarze i wolontariusze apelują, by nie ulegać złudzeniu, że małpka to świetny domownik. Kupno takiego zwierzęcia by mieszkało w domu jest katorgą dla niego a rozczarowaniem dla opiekunów.
Rośliny doniczkowe w zamian za zużyte baterie lub plastikowe nakrętki, sprzątanie doliny Czechówki czy ekologiczna torba z banerów reklamowych - centrum handlowe VIVO! Lublin zaprasza do skorzystania z przygotowanych na sobotę, 5 czerwca, atrakcji. Tego dnia wypada Światowy Dzień Środowiska.
Na duże ilości śniętych ryb i nieprzyjemny zapach skarżą się mieszkańcy Lublina odwiedzający Zalew Zemborzycki. Wędkarze tłumaczą, że taka sytuacja ma miejsce co roku i zapewniają, że starają się regularnie sprzątać brzeg akwenu.
Nawet 20 tysięcy ton dwutlenku węgla mniej w ciągu roku mogą emitować Zakłady Azotowe "Puławy". To wszystko dzięki opracowaniu nowego systemu sterowania procesami produkcyjnymi. W marcu wdrożono go na linii amoniaku. Testy przebiegły pomyślnie. Firma liczy na oszczędności.
W weekend posadzono w Lublinie pierwsze z 25 drzew, które mają ozdobić lubelskie dzielnice za pieniądze z budżetu obywatelskiego.