Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Strach nepełnić basen. Zamiast wody rdzawa ciecz. Czy nadaje się picia?

Utworzony przez Mieszkaniec081984, 28 czerwca 2022 r. o 10:06 Powrót do artykułu
Problem jest w całych Puławach w blokach też leci woda o kolorze żółtym / rdzawym, ale oczywiście akredytowane laboratorium bierze próbkę z kranu w laboratorium a nie od mieszkańców (odbiorców) gdzie widoczny jest problem. Wyniki wychodzą ok problemu nie ma, a woda jak była żółta tak jest. Przestarzała sieć wodociągów z lat 60 tych daje się we znaki, ale jeżeli przez tyle lat nikt tego nie modernizował to tak się dziej. Może jakiś pozew zbiorowy? Może ktoś się w końcu obudzi w MPWiK i problem zobaczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Laboratorium powinno być niezależne a nie w MPwik. Ale oczywiście cała rzesza braci pracowniczej i związki nie pozwolą zmienić tego niezrozumiałego stanu rzeczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MPWiK wydał dziś komunikat: W związku z występującą obecnie suszą spowodowaną falą upałów, przy jednoczesnym braku opadów deszczu MPWiK „Wodociągi Puławskie" Sp. z o.o. odnotowuje w ostatnich dniach bardzo duży wzrost zużycia wody przez mieszkańców Puław. Zwiększone zużycie jest szczególnie widoczne w godzinach popołudniowych i wieczornych, co ma związek między innymi z zapotrzebowaniem na wodę do podlewania przydomowych ogródków. Taki gwałtowny wzrost poboru wody z sieci i związane z tym zwiększenie prędkości przepływu mogą okresowo powodować pogorszenie jakości wody - od strony wizualnej, co spowodowane jest naruszeniem tzw. filmu biologicznego i naturalnego osadu osiadającego na ścianach wodociągów. Jednocześnie informujemy, że pomimo zmiany zabarwienia jej spożycie nie stanowi zagrożenia dla ludzi, gdyż woda zawierająca film biologiczny nie traci swoich właściwości i nie zmienia składu. Za powstałe utrudnienia i uciążliwości przepraszamy. W celu ich minimalizowania i eliminowania podjęliśmy możliwe w tej sytuacji działania doraźne polegające na wytypowaniu miejsc na mapie sieci (na podstawie zgłoszeń mieszkańców o pogorszeniu się jakości wody) w celu dokonania dodatkowego płukania sieci wodociągowej aż do momentu uzyskania właściwego zabarwienia. Dodatkowo też biorąc pod uwagę obecną sytuację meteorologiczną i prognozy na najbliższe dni, zwracamy się z prośbą o ograniczenie w miarę możliwości poboru wody do podlewania przydomowych ogródków do czasu ustabilizowania się sytuacji pogodowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli dobrze rozumiem to mam ususzyć rośliny na podwórku, aby biologiczny film mógł dalej istnieć? Ciekawa dedukcja MPWiK. Druga kwestia, tego typu zdarzenia nie miały miejsca w regionie przed remontem sieci, więc tutaj raczej zacząłbym poszukiwanie przyczyny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...