Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Budowa świątyni św. Michała Archanioła była możliwa dzięki transakcji między parafią a ówczesnym właścicielem folwarku Henrykiem Sachsem. Historycy podają, że grunt został sprzedany w 1910 roku za symboliczną złotówkę. Najpierw stał tu drewniany kościół przeniesiony z Pawłowa a w roku 1938 dokonano konsekracji monumentalnej budowli wybitnego architekta Oskara Sosnowskiego.
Wcześniej na gruntach Sachsów powstały domki dla robotników pracujących w pobliskich zakładach. Ziemię kupił Władysław Skibiński. Patron jednej z ulic na tzw. Starych Bronowicach.
Jak pisze Marek Stasiak z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków zabudowa Bronowic ma nieplanowanych charakter w wyniku właśnie takiej parcelacji. Występują tu proste układy ulicowo-pasmowe, na części obszaru przybierające bardziej złożone formy zbliżone do układu „rusztu”. Działki o nieregularnej szerokości wskazują na żywiołowy charakter obrotu nieruchomościami.