Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
LUBLIN
Urokliwe obrzeża i nurt Nędznicy
29 kwietnia
Piesza wycieczka szlakiem bł. ks. Stanisława Mysakowskiego biegnie przez miejsca związane z tą postacią, a są to miejsca bardzo urokliwe, jak choćby mało znana lublinianom, choć przepływająca przez Lublin rzeka Nędznica, czy też las Rudka.
miejsce: zbiórka na ul. Krężnickiej, na przystanku Zemborzyce Górne
czas: godz. 10
Dawne jarmarki. Czwartek i okolice
29 kwietnia
Wycieczka szlakiem dawnych jarmarków organizowanych w mieście będącym niegdyś jednym z ważniejszych ośrodków handlowych, bo położonym m.in. na szlaku znad Morza Czarnego do Bałtyku. Uczestnicy dowiedzą się jakie towary można było kupić w Lublinie, skąd przybywali kupcy i gdzie składowali towary
miejsce: zbiórka przy kościele św. Mikołaja na Czwartku
czas: godz. 10
Szlakiem wyklętych
29 kwietnia, 7 maja
Spacer „Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych” doprowadzi do miejsc, w których stosowano represje wobec żołnierzy podziemia.
miejsce: zbiórka na pl. Zamkowym obok pomnika Zaporczyków
czas: 29 kwietnia o godz. 10, 7 maja o godz. 12
Zabierz maluszka i starszaka
30 kwietnia, 7 maja
Spacer po Starym Mieście zorganizowany z myślą o rodzicach i opiekunach z małymi dziećmi, szczególnie z niemowlętami. Nieco starsze rodzeństwo będzie mogło posłuchać ciekawych opowieści.
miejsce: zbiórka na pl. Po Farze
czas: 30 kwietnia o godz. 11.30
Poznaj tajemnice Ogrodu Saskiego
1 i 7 maja
Gra miejska, której uczestnicy poznają sekrety Ogrodu Saskiego obchodzącego w tym roku swoje 180. urodziny
miejsce: zbiórka przy głównym wejściu
czas: godz. 16
Nieszczęśliwa miłość w mieście
4 maja
Niecodzienna wycieczka tropem lubelskich romansów, tych prawdziwych i na wpół legendarnych. Wiele z nich to historie burzliwe i nie kończące się szczęśliwie
miejsce: zbiórka przy Rynku 12
czas: godz. 17
Skarby kościoła. Dukaty i anioły
4 i 5 maja
Zwiedzanie kościoła p.w. Nawrócenia św. Pawła stojącego przy dawnym trakcie na Kraków, czyli przy dzisiejszej ul. Bernardyńskiej. Przepiękna świątynia kryje m.in. tajemniczą skrzynię po legendarnym skarbie, relikwie św. Walentego i prawdopodobnie najwięcej rzeźbionych aniołów w Lublinie.
Miejsce: zbiórka przed głównym wejściem
czas: godz. 17
Na tropie dawnego przemysłu
6 maja
Spacer po miejscach związanych z dawnym lubelskim przemysłem. Na trasie znajdzie się m.in. rejon dawnej fabryki, w której produkowano samoloty Lublin i myśliwce Ansaldo A-1 Balilla
miejsce: zbiórka w holu Dworca Głównego PKP
czas: godz. 10
Byłeś tu kiedyś?
7 maja
To rzadka okazja, by zajrzeć do Metropolitalnego Seminarium Duchownego, które od 1714 r. wypełniło się wieloma ciekawymi zabytkami.
miejsce: Wyszyńskiego 6, zbiórka przy wejściu
czas: godz. 10.30 i 12.30
Zupa z pokrzyw dla rycerza
7 maja
Warsztaty kulinarne i degustacje związane ze średniowieczną i staropolską kuchnią. Będzie można spróbować zupy z pokrzyw, grochu z kapustą przyrządzonego nad ogniskiem, będą też pokazy dawnego warzenia piwa, tłoczenia oleju, historia pozyskiwania miodu. A tuż obok: pokazy toczenia garnków i prezentacja strojów średniowiecznych oraz uzbrojenia rycerzy.
miejsce: błonia obok Zamku
czas: godz. 15
Sezon Lublin
• Pełny program imprez tegorocznej edycji Sezonu Lublin można znaleźć w staromiejskim punkcie informacji turystycznej - na rogu ul. Bramowej i Jezuickiej. Punkt jest czynny we wszystkie dni tygodnia od godz. 9 do 19.
• W sieci na stronie sezon.lublin.eu.