Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
• Proszę podać trzy najważniejsze inwestycje, które chce Pani/Pan przeprowadzić w najbliższej kadencji.
Magdalena Długosz Czas na więcej inwestycji miękkich oraz mniej spektakularnych, ale koniecznych z perspektywy jakości życia w mieście. Po pierwsze będzie to sieć Centrów Aktywności Lokalnej w dzielnicach - kształtowanych oddolnie punktów kultury aktywizujących i integrujących mieszkańców i mieszkanki. Oferta i szczegółowy model funkcjonowania tych miejsc pochodzić będzie od lokalnego środowiska, mają one stać się miejscem spotkań lokalnej wspólnoty, dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów. Drugi projekt to inwestycja w zieleń i rekreację: rewitalizacja i modernizacja lubelskich wąwozów i dolin rzek, także Czerniejówki i Czechówki, oraz stworzenie na ich bazie „sieci zielonych połączeń”, która dawałaby mieszkańcom i mieszkankom dobry, szybki dostęp do terenów wypoczynkowych w całym mieście. Trzecia kwestia to uspójnienie i korekta ciągów dróg rowerowych i pieszych, co znacznie ułatwiłoby mobilność i ograniczyło ko-nieczność korzystania z prywatnych samochodów.
Marian Kowalski Parking piętrowy w śródmieściu, sortownia odpadów, realizacja projektu rozwiązującego problemy komunikacyjne na osi al. Racławickich
Jakub Kulesza Uważam, że o największych inwestycjach powinni decydować mieszkańcy. Dlatego jako prezydent będę za wprowadzeniem systemu priorytetyzacji inwestycji ogólnomiejskich na drodze corocznego referendum lokalnego tzw. Lubelskiego Dnia Referendalnego.
Joanna Kunc Budowa dwóch szkół, budowa żłobka, budowa miejsca dziennego pobytu dla osób starszych i niedołężnych. Budowa i remonty dróg, jako działania ciągłe gminy, będą wykonywane zgodnie z planami wieloletnimi.
Sylwester Tułajew Przede wszystkim zbuduję tunel pod al. Racławickimi, aby ostatecznie zlikwidować korki w naszym mieście i trudności z przemieszczaniem się z północy na południe miasta. Wybuduję min. 1000 mieszkań komunalnych i minimum 1000 mieszkań w ramach programu Mieszkanie+. Zwiększę rezerwę celową dla Rad Dzielnic z 129 tys. zł. do 500 tys. zł. tak, aby można było zrealizować wreszcie szereg drobnych inwestycji w zapomnianych przez Krzysztofa Żuka dzielnicach.
Krzysztof Żuk Jedną z najważniejszych z nich będzie budowa dworca metropolitalnego, który zintegruje stolicę metropolii z okolicznymi gminami, ułatwi mieszkańcom komunikację i odciąży miasto od samochodów oraz umożliwi rozpoczęcie rewitalizacji Podzamcza. Z budową dworca wiązać się będzie dokończenie budowy dróg w ramach planowanego układu komunikacyjnego. Już zapowiedziałem kibiciom budowę nowego lub przebudowę obecnego stadionu żużlowego. Ważne będzie także skierowanie frontu inwestycyjnego na dzielnice, by zdynamizować liczbę projektów realizowanych w bezpośrednim otoczeniu mieszkańców.