Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
• Jak zachęci Pani/Pan młodych ludzi do pozostania w Lublinie po studiach?
Magdalena Długosz Tworząc miasto w duchu „slow city”: miasta uważnego, dobrze zaplanowanego, uporządkowanego i wolnego od smogu, gdzie żyje się wygodnie, bezpiecznie i zgodnie z naturą, z dala od hałasu i pośpiechu. Zamierzam inwestować w mieszkania komunalne na wynajem oraz w wysokiej jakości, dostępne usługi publiczne (żłobki, przedszkola, szkoły). Dobre miejsce do życia i pracy przyciągnie do Lublina kreatywne firmy i zmieni kierunek zatrudniania, a jednocześnie włączy potencjał uczelni. Już dziś można mieszkać tutaj, a pracować dla światowych gigantów. Należy również promować stabilne miejsca pracy i ułatwiać start młodym przedsiębiorcom, chociażby udostępniając im usługi doradcze i lokale na preferencyjnych warunkach.
Marian Kowalski Nie widzę powodu żeby zachęcać kogokolwiek do pozostanie w Lublinie, to studenci powinni stanowić klasę przywódczą a nie mieć wymagania. Osoby dające pomysł otrzymają wynagrodzenie.
Jakub Kulesza Należy obniżyć podatki (od nieruchomości, od środków transportowych) żeby przyciągnąć nowych inwestorów. Dzięki temu młodzi nie będą zmuszeni wyjeżdżać za pracą do innych miast. Oprócz tego trzeba obniżyć opłaty lokalne, aby życie w Lublinie było tańsze, dostosowane do nie najwyższych zarobków. Ponadto miasto powinno korzystać z nowoczesnych technologii np. aplikacji pokazujących mieszkańcom wolne miejsca parkingowe. Są to znane rozwiązania z takich miast jak Amsterdam czy Porto. Dzięki temu życie wmieście będzie wygodniejsze.
Joanna Kunc Projekt „Praca dla najlepszych absolwentów uczelni wyższych i szkół branżowych” zapewni miejsca pracy najzdolniejszym w spółkach miejskich i jednostkach podległym miastu. Interesującą i rozwojową pracę zapewni także planowane Miejskie Centrum Innowacji Naukowo-Technicznych, wspierające projekty innowacyjne powstające na przy współpracy uczelnie – biznes wraz z procesem patentowym i promocyjno-wdrożeniowym. Pozwoli to utworzyć w Lublinie ośrodek innowacyjności a młodym ludziom zapewni interesującą i dobrze płatną pracę.
Sylwester Tułajew Zadbam o to, aby samorząd, biznes i uczelnie zaczęły ze sobą współdziałać. Władze miasta muszą zainicjować tę współpracę – niestety dotychczas jest to realizowane bardzo nieudolnie. Zmienię to.
Krzysztof Żuk Podstawą jest dobre przyciąganie inwestorów oraz zapewnienie im atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy. Poprawiając dostępność komunikacyjną miasta czy uzbrajając tereny inwestycyjne dajemy konkretne argumenty ułatwiające o zlokalizowaniu tu inwestycji, dających nowe miejsca pracy. Wspieramy też innowacyjność i kreatywność młodych dotując programy powstawania start-upów czy przeznaczając środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.