Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
• Czy górki czechowskie powinny być zabudowane? Jeśli tak, to na jakiej powierzchni i w jaki sposób?
Magdalena Długosz Nie. Już dopuszczono niestety do zabudowy ok. 70 ha. Aktualnie obowiązujące Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego z 2000 roku chroni to, co jeszcze zostało z Górek, czyli 105 ha terenu zielonego. Ze względu na duży problem zanieczyszczenia powietrza i konieczność dostosowania miasta do zmian klimatycznych należy bezwzględnie chronić ten teren przed dalszą degradacją i zabudową.
Marian Kowalski Zabudowa maksimum 4 piętrowa na obrzeżach od strony ulicy Willowej, większość terenu w stanie nienaruszonym.
Jakub Kulesza O zabudowie górek czechowskich powinni zadecydować mieszkańcy w drodze referendum lokalnego. Sam uważam, że Górki Czechowskie powinny pozostać bez zmian i do takiego głosu będę zachęcał mieszkańców.
Joanna Kunc Zabudowa niska, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.
Sylwester Tułajew Nie. Nie zgodzę się na zabudowanie i zabetonowanie górek czechowskich.
Krzysztof Żuk Żałuję, że w latach 90-tych, ówczesny Prezydent Andrzej Pruszkowski nie podjął najlepszej możliwej decyzji w tym temacie, czyli skorzystania przez miasto z prawa pierwokupu i odkupienia tego terenu od Agencji Mienia Wojskowego. Dlatego dziś znaleźliśmy się w sytuacji, gdy teren ten leży w rękach prywatnych. Przypomnę, że obecny plan zagospodarowania przewiduje zabudowę tego terenu pod funkcje usług, usług z dopuszczeniem funkcji mieszkaniowych oraz funkcji rekreacyjno-sportowych w około 30% terenu. Właściciel terenu wnioskował o zwiększenie dopuszczalnej powierzchni zabudowy, na co nie ma zgody, niezbędne jest jednak wypracowanie takiego kompromisu, który będzie służył miastu i mieszkańcom. Proponowana w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dopuszczana możliwość zabudowy na 30 ha, pozostałe 70 ha pozostaje wolne od zabudowy - teren ten przeznacza się na zieleń. Pytanie tylko, czy te zapisy będą miały jakiekolwiek znaczenie w kontekście nowej ustawy tzw. Lex Deweloper, za którą głosowali parlamentarzyści z Lubelszczyzny, w tym poseł Sylwester Tułajew. Uchwalone przez PiS prawo pozwala zabudować tereny, które w przeszłości były terenami wojskowymi, bez względu na plan zagospodarowania przestrzennego i studium. A my mamy opinię prawną, która potwierdza, że Górki Czechowskie to teren powojskowy.