Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 7 / 35
Grudzień 2017
Stanisław Terlecki
Były piłkarz reprezentacji Polski zmarł w wieku 62 lat.
Terlecki był wychowankiem Poloneza Warszawa, potem grał m.in. w Gwardii Warszawa, ŁKS Łódź, Legii i Polonii Warszawa. Przez kilka lat występował również w Stanach Zjednoczonych, gdzie grał w drużynie Golden Bay Earthquakes czy New York Cosmos.
W drużynie narodowej wystąpił łącznie 29 razy i zdobył 7 bramek. Z orłem na piersi zadebiutował w 1976 roku w spotkaniu z Portugalią, po raz ostatni w reprezentacji Polski wystąpił w roku 1980 w meczu z Algierią. Za sprawą świetnej techniki był uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy.
Z reprezentacji został usunięty po aferze na Okęciu, gdy wstawił się za bramkarzem kadry, który nietrzeźwy pojawił się na zbiórce. Zawieszono wówczas także m.in. Zbigniewa Bońka i Władysława Żmudę, ale to Terlecki, w przeciwieństwie do pozostałych, nie wrócił już do kadry.
Po zakończeniu kariery piłkarskiej był biznesmenem, trenerem, dwukrotnie – bez powodzenia – kandydował do Sejmu.
Styczeń 2018
Jerzy Jedlicki
Prof. Jerzy Jedlicki, historyk i działacz opozycji w okresie PRL, urodził się w 1930 r. w Warszawie. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Był profesorem Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Zajmował się historią społeczną oraz kultury i idei. Po 1989 r. był kierownikiem Pracowni Dziejów Inteligencji.
Napisał m.in. „Jakiej cywilizacji Polacy potrzebują: studia z dziejów idei i wyobraźni XIX wieku”, „Źle urodzeni, czyli o doświadczeniu historycznym. Scripta i postscripta” oraz „Świat zwyrodniały. Lęki i wyroki krytyków nowoczesności”.