Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 1 / 5
Jacek Sasin (PiS) 91 241 głosów
Po tym, jak etatowa liderka list PiS w okręgu chełmskim Beata Mazurek została posłanką do Parlamentu Europejskiego, partyjne władze na lokomotywę wyborczą we wschodniej części województwa lubelskiego wybrały Jacka Sasina. Wicepremiera z naszym regionem łączyły do tej pory tylko więzy rodzinne – jego żona pochodzi z Hrubieszowa. Wyborcom to nie przeszkadzało, bo takiej liczby głosów w tym okręgu do tej pory nie zdobył nikt. Indywidualnie był to dziewiąty wynik wśród kandydatów wszystkich komitetów w całym kraju
Przemysław Czarnek (PiS) 87 343 głosy
Jego kariera polityczna rozpoczęła się po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach w 2015 roku, gdy dość nieoczekiwanie otrzymał nominację na stanowisko wojewody lubelskiego. Przez cztery lata zdobył ogromną popularność. Pierwotnie w tegorocznych wyborach miał kandydować do Senatu. Na drugie miejsce listy PiS do Sejmu trafił po tym, jak wstawiło się za nim ponad 500 lokalnych działaczy partii w liście do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ten był ponoć pod wrażeniem i zmienił decyzję lokalnych struktur ugrupowania. Czarnek zdobył ponad 87 tys. głosów, co jest najlepszym wynikiem w historii wyborów w okręgu lubelskim. Dotychczasową rekordzistką była Izabella Sierakowska z SLD, którą w 2001 roku poparło ponad 65 tys. głosujących.
Joanna Mucha (KO) 57 577 głosów
Dla liderki lubelskiej listy Koalicji Obywatelskiej będzie to czwarta kadencja w Sejmie. Cztery lata temu zdobyła najwięcej głosów ze wszystkich kandydatów z województwa lubelskiego. W tym roku zajęła dalsze miejsce na liście rankingowej, ale swój wynik poprawiła o ponad 14 tys. głosów.