Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 10 / 30
Mistrz świata z piłkarską reprezentacją Anglii. Uważany za jednego z najlepszych bramkarzy w historii. Był sześciokrotnie wybierany przez FIFA najlepszym bramkarzem na świecie.
W reprezentacji Anglii wystąpił 73 razy, a największym sukcesem było mistrzostwo świata z 1966 roku. Zagrał wówczas we wszystkich meczach. Najwięcej meczów zagrał dla Leicester City (293). Był piłkarzem także Stoke City czy Chesterfield. W 1972 roku miał wypadek samochodowy. Lekarze nie zdołali uratować jego prawego oka. To wydarzenie przyśpieszyło zakończenie kariery.
Przez wiele lat pełnił funkcję krzykacza miejskiego. Ale tak naprawdę był człowiekiem orkiestrą, dla którego Lublin był wszystkim. Ubrany w charakterystyczny strój, na który zrzucili się swego czasu miejscy radni, obwieszczał dźwiękiem dzwonka i swym donośnym głosem różne wydarzenia, towarzyszył też oficjalnym miejskim uroczystościom.
Funkcję klikona, bo tak inaczej nazywa się krzykacza miejskiego, pełnił od początku lat 90., najpierw samozwańczo, później na zlecenie Urzędu Miasta, który za skromnym wynagrodzeniem powierzał mu „prowadzenie ceremoniału podczas uroczystości i wydarzeń” wskazanych przez kancelarię prezydenta Lublina. Swoje wezwania najczęściej zaczynał od słów: „Mieszczki i mieszczanie królewskiego stołecznego grodu Lublin, zatrzymajcie się i posłuchajcie”. Ostatnio na kontynuowanie pasji nie pozwalał mu stan zdrowia.
Władysław Stefan Grzyb był rodowitym lublinianinem, miłośnikiem swojego miasta i jedną z najbarwniejszych jego osobowości. W 1989 r. otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta.
Był pomysłodawcą ogólnopolskiego przeglądu hejnałów organizowanego corocznie w Lublinie w połowie sierpnia, zabiegał także o odnowę lubelskich zabytków, również tych na cmentarzu przy ul. Lipowej.
Niemiecki projektant mody, artysta i fotograf, który mieszkał w Paryżu. Pracował nad wieloma projektami modowymi i artystycznymi związanymi z modą.
Od 1983 do śmierci kierował domem mody Chanel. W 2001 wydał książkę o diecie, którą napisał razem ze swoim dietetykiem, zatytułowaną „The Karl Lagerfeld Diet”. W 2004 zapoczątkował serię „wielkich projektantów” dla H&M. Był też twórcą projektu etykietek napoju Coca-Cola.
W 2007 jego marka zmieniła nazwę z „Lagerfeld Gallery” na „Karl Lagerfeld”. Swoim nazwiskiem sygnował kosmetyki, w tym wodę toaletową „Lagerfeld-Photo” i „Karl Lagerfeld” oraz limitowaną edycję „Paradise Bay”, a także kosmetyki dla pań.
Od 2014 zaczął wydawać internetową wersję pisma „Karl Daily”, na łamach którego pojawiały się wywiady z projektantami i modelami oraz ciekawostki z życia Lagerfelda.
Pod koniec 2018 na platformie Netflix ukazał się dokument opowiadający o domu mody Chanel, który pokazywał kulisy pracy Lagerfelda.