Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 3 / 11
Prof. Tadeusz Wijaszka
Wybitny lekarz weterynarii, znany wirusolog, były dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Profesor Tadeusz Wijaszka pochodził z Klementowic. Przez dwie kadencje (2001-2011) zarządzał puławskim PIWet-em. Po ukończeniu weterynarii na warszawskim SGGW został stypendystą i wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuował naukę w laboratorium Instytytu Wirusologii Zwierząt w Pirbright. Po obronie pracy doktorskiej i uzyskaniu stopnia doktora habilitowanego, pracował w Birmie dla światowej organizacji (FAO). Tam pomagał w przygotowywaniu szczepionek przeciwko pryszczycy i pomorowi świń.
Podczas swojej wieloletniej kariery został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, francuskim Orderem Zasługi Rolniczej, Medalem Europejskim, honorową profesurą Uniwersytetu we Wrocławiu oraz Uralskiego Uniwersytetu Rolniczego. Został także honorowym obywatelem miasta Puławy - odznaczony medalem „Za zasługi dla Puław”.
Norbert Wojciechowski
Norbert Wojciechowski urodził się 4 lutego 1939 roku w Smętowie (woj. pomorskie). Do Lublina przyjechał w 1959 roku, by studiować polonistykę na KUL. Od roku 1965 do 1980 pracował na KUL. W 1980 wstąpił do „Solidarności”, był sekretarzem komisji uczelnianej i członkiem prezydium zarządu Regionu Środkowowschodniego związku. Po wprowadzeniu stanu wojennego stanął na czele regionalnego komitetu strajkowego. Po pacyfikacji protestów pozostał w ukryciu. Współpracował z prasą podziemną i niejawnymi strukturami NSZZ „S”.
Do 1989 roku był kierownikiem i redaktorem naczelnym Działu Wydawniczo-Poligraficznego KUL. Po zmianach w 1989 roku, wspólnie z przyjaciółmi, zorganizował pierwsze prywatne wydawnictwo katolickie w Polsce – „Norbertinum”.
W 1990 roku został wybrany do Rady Miasta Lublin. Przez dwie kadencje był członkiem sejmiku, w latach 1990-98 pełniąc funkcję jego przewodniczącego. Od 1998 do 2002 z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność sprawował mandat radnego sejmiku I kadencji..
Norbert Wojciechowski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi.