Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 1 / 2
Mikkel Michelsen
Narodowość: Dania
Rok urodzenia: 1994
Śr. bieg. (2022): 2,229 pkt./bieg.
Wygrane biegi: 54/105
Sukcesy indywidualne w tym sezonie: Brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Europy (SEC)
Przed sezonem został kapitanem zespołu i udowodnił, że jest liderem nie tylko na torze, ale i poza nim. Pod względem średniej biegowej szósty zawodnik PGE Ekstraligi. Mogło być lepiej, ale od półfinału fazy play-off zmagał się z kontuzją, jakiej doznał podczas pechowej próby toru w Toruniu, co przełożyło się na jego zdobycze punktowe. Tak jak przed rokiem pomógł w odbudowaniu Krzysztofa Buczkowskiego przed decydującymi meczami, tak teraz bezcenne okazało się wsparcie sprzętowe i porady, jakich jego team udzielił Maksymowi Drabikowi przed rewanżowym meczem finałowym. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że odejdzie do Częstochowy, choć w ostatnich dniach dociera coraz więcej sygnałów, że nic w tej sprawie nie jest przesądzone.
Dominik Kubera
Narodowość: Polska
Rok urodzenia: 1999
Śr. bieg. (2022): 2,140
Wygrane biegi: 42/107
Sukcesy indywidualne: Srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski, 5. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy (SEC)
Mało kto wie, że do Lublina mógł trafić już w 2015 roku, kiedy jego występy w charakterze gościa sondowali działacze ówczesnego KMŻ. Wychowanek Unii Leszno zdecydował wtedy jednak, że będzie objeżdżał się w Polonii Bydgoszcz. Z lubelskim klubem ostatecznie związał się przed sezonem 2021, po skończeniu wieku juniora i zdobyciu pięciu tytułów mistrzowskich z Unią. Z miejsca stał się ulubieńcem kibiców i systematycznie dobija się do światowej czołówki. W tym sezonie zajął piąte miejsce w cyklu SEC, choć startując z „dziką kartą” wystąpił tylko w trzech z czterech turniejów. Wystarczyło to jednak, by zapewnić sobie stałą przepustkę do przyszłorocznego cyklu.
Jarosław Hampel
Narodowość: Polska
Rok urodzenia: 1982
Śr. bieg. (2022): 1,868
Wygrane biegi: 34/114
Człowiek-legenda, który po niedzielnym finale PGE Ekstraligi po raz kolejny przeszedł do historii. Zdobywając złoto z Motorem został pierwszym zawodnikiem, który sięgał po tytuły DMP z każdym klubem, w którym startował. Po pierwszych meczach sezonu wielu stawiało na nim krzyżyk, ale po zmianie tunera były dwukrotny wicemistrz świata pokazał, że wciąż stać go na dwucyfrowe zdobycze w PGE Ekstralidze. Dla drużyny nieoceniona jest jego obecność w parku maszyn, gdzie koledzy mogą liczyć na jego wiedzę i doświadczenie.
Maksym Drabik
Narodowość: Polska
Rok urodzenia: 1998
Śr. bieg. (2022): 1,752
Wygrane biegi: 30/113
Gdy po rocznej przerwie spowodowanej dyskwalifikacją wracał do żużla, o jego usługi zabiegało kilka klubów. Najskuteczniejszy okazał się Jakub Kępa, któremu udało się ściągnąć do Lublina byłego dwukrotnego indywidualnego mistrza świata juniorów, będącego zresztą rekordzistą lubelskiego toru. Początek sezonu Drabik miał świetny, zwłaszcza na owalu przy Al. Zygmuntowskich. Później zdarzały mu się bardzie chimeryczne występy. 24-latek zawiódł oczekiwania kibiców w pierwszych meczach fazy play-off, ale winy odkupił w rewanżowym meczu finałowym, gdzie zdobywając 12 pkt. walnie przyczynił się do odrobienia strat z Gorzowa. Jego przygoda z Motorem najprawdopodobniej potrwa tylko rok, bo według nieoficjalnych informacji 24-latek szykuje się do powrotu do rodzinnej Częstochowy.