Galeria: Wizualizacje centrum handlowego Atrium Felicity
Felicity w liczbach przedstawia się imponująco. Realizacja projektu pochłonie 128 mln euro. Cały kompleks będzie liczył ponad 160 tys. mkw, z czego 75 tys. mkw to przestrzeń handlowa. Pod ziemią i wokół centrum powstanie 3 tys. miejsc parkingowych. Inwestor zagospodarował już trzy czwarte kompleksu.
– Do końca roku podpiszemy umowy z kolejnymi najemcami – mówi Katarzyna Cyz, prezes polskiego oddziału Atrium European Real Estate. – Wówczas skomercjalizowane będzie już 85 proc. powierzchni.
– Proces ten zakończy się w połowie przyszłego roku – dodaje dr. Nils-Christian Hakert, Chief Operating Officer, Atrium European Real Estate. – Otwarcie centrum odbędzie się w listopadzie.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Jej ekipy weszły na plac budowy już w sierpniu. Muszą wybudować przede wszystkim dwupiętrową galerię handlową. Większość hal dla hipermarketów jest już niemal gotowa.
– W Felicity znajdziemy m.in. market sieci Leroy Merlin o powierzchni ponad 12 tys. mkw – dodaje Cyz. – Będą również dwa duże markety z elektroniką oraz jeden hipermarket spożywczy o powierzchni 20 tys. mkw.
Wśród ponad 130 najemców znajdą się firmy, do tej pory nieobecne w Lublinie. Wśród nich są wszystkie marki grupy Inditex, czyli Zara, Bershka, Pull & Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Zara Home i Oysho.
– Nie zabraknie również takich marek, jak Intersport, New Yorker czy Smyk Megastore – dodaje Cyz. Na piętro galerii wprowadzi się klub fitness sieci Pure.
Czwartkowe wmurowanie kamienia węgielnego to finalny etap inwestycyjnego serialu, który ciągnie trwa od połowy minionej dekady. Inwestor zadbał więc o odpowiednią oprawę. W jednej z hal dla hipermarketów ustawiono scenę i oświetlenie. Był wystawny bankiet, a dziesiątkom gości przygrywał kwartet smyczkowy. Inwestycję pobłogosławił ks. Tadeusz Pajurek. Na uroczystości pojawili się również przedstawiciele władz miasta i województwa.
– Cieszymy się z realizacji tego projektu, zwłaszcza, że inwestor wykonał już cały układ drogowy wokół galerii – mówi Katarzyna Mieczkowska – Czerniak, zastępca prezydenta Lublina.
W ramach tego układu, częściowo za pieniądze ratusza powstał m.in. wiadukt nad al. Witosa. Miasto zapewnia jednak, że inwestor zwrócił wszystkie środki, przekazane na ten cel z publicznej kasy.
Używaj strzałek
na klawiaturze, aby przełączać zdjęcia