Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 13 / 30
Był pięciokrotnym mistrzem Polski w boksie, walczył na igrzyskach olimpijskich w 1968 roku w Meksyku, gdzie przegrał starcie z późniejszym zawodowym mistrzem świata, George'em Foremanem. Na ringu stoczył 275 walk, z czego 220 wygrał. Dwukrotnie startował w mistrzostwach Europy (1967 i 1973), za każdym razem odpadł w ćwierćfinale.
W latach 1966-1974 szesnastokrotnie walczył w reprezentacji Polski, w której odniósł 11 zwycięstw. Słynął z nietypowych warunków jak na pięściarza wagi ciężkiej. Miał zaledwie 172 centymetry wzrostu, przy 86 kilogramach wagi. Po zakończeniu kariery bokserskiej został trenerem.
Szwedzka aktorka filmowa i teatralna, znana z występów w filmach słynnego reżysera Ingmara Bergmana.
Bibi Andersson (właśc. Berit Elisabeth Andersson) rozpoczęła współpracę z Bergmanem w wieku 15 lat. W latach 50. ubiegłego wieku zagrała w wielu jego filmach, m.in. w „Siódmej pieczęci” i w „Tam, gdzie rosną poziomki”.
Za swoje role była wielokrotnie nagradzana. W 1958 roku otrzymała Złotą Palmę w Cannes dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „U progu życia” oraz Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie w 1963 roku dla najlepszej aktorki za film „Kochanka”.
W 2009 aktorka doznała udaru, który sparaliżował jedną stronę jej ciała.
Rektor i założyciel Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, która przoduje w rankingach czasopisma Perspektywy. Do końca dbał o rozwój uczelni – jeszcze w lipcu otwierał pierwszą w mieście odkrytą pływalnię, która powstała przy PSW. Przepłynął nawet pewien dystans. A pod koniec stycznia odbierał z rąk prezydenta Michała Litwiniuka tytuł „Zasłużonego dla miasta Biała Podlaska”.
– Był człowiekiem skupiającym wokół siebie ludzi sprawczych, jak on sam. Inspirował do działania i refleksji, motywował do tego, by być coraz lepszym. Dawał przykład i rozwijał w innych zdrowe ambicje sięgania po kolejne, coraz świetniejsze cele. Był wzorem dla wszystkich osób, które mogły z nim pracować – wspominał prezydent miasta.
Józef Bergier urodził się 17 lutego 1952 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Był profesorem nauk o kulturze fizycznej. W 1975 roku ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Jest autorem ponad 500 artykułów naukowych.
Oprócz kariery na uczelni, działał też w polityce z ramienia Platformy Obywatelskiej. W latach 1997–2001 był posłem, a później senatorem. W okresie od 2003 do 2006 roku działał także jako radny miejski w Białej Podlaskiej. W 2017 roku otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu na Ukrainie. A w 2013 roku odebrał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a jeszcze wcześniej Złoty Krzyż Zasługi.