Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 15 / 30
Jeden z najbardziej znanych lubelskich prokuratorów i były szef lubelskiej apelacji. Zmarł w wieku 68 lat.
Grzegorz Janicki kierował przed laty VI Wydziałem Prokuratury Wojewódzkiej. Prowadził śledztwa dotyczące zorganizowanych grup przestępczych. W roku 2002 został szefem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Sprawował tę funkcję przez trzy lata. Później był rzecznikiem prasowym lubelskiej apelacji.
Prokurator Janicki doradzał również Grzegorzowi Kurczukowi, kiedy polityk SLD kierował resortem sprawiedliwości. W 2016 r., kiedy rozpoczęła się reorganizacja prokuratury, Grzegorz Janicki przeszedł w stan spoczynku.
Polski międzynarodowy sędzia piłkarski i działacz. Pierwszy polski sędzia w finałach mistrzostw świata, w których jako arbiter główny prowadził dwa, a jako liniowy – pięć spotkań.
Działał aktywnie w PZPN i Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej, był wiceprzewodniczącym Kolegium Sędziów PZPN, a w latach 2010–2012 przewodniczącym Kolegium Sędziów WMZPN. Od 2012 zasiadał w Związkowej Komisji Odwoławczej WMZPN[14]. W 2005 wręczono mu Diamentową Odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej. Później otrzymał też pamiątkową paterę od Klubu Seniora PZPN, którego był członkiem.
W 1996 zachorował na nowotwór złośliwy krtani. Operacyjnie skrócono mu ją i nowotwór został wyleczony w 2003. Do 2017 przeszedł łącznie 22 operacje. W 2002 ukazała się poświęcona Jarguzowi książka „Z gwizdkiem przez świat” autorstwa Marka Dabkusa i Janusza Poryckiego.
Polski reżyser i scenarzysta filmowy, głównie twórca filmów i seriali dla młodzieży.
W 1951 roku ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Sosnowcu. W 1956 roku ukończył studia na wydziale reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi.
Pierwsze jego głośne filmy to: serial telewizyjny „Do przerwy 0:1” oraz jego kinowa wersja „Paragon gola!”. Kolejne przygodowe seriale telewizyjne: „Wakacje z duchami” oraz nakręcony w 1971 roku „Podróż za jeden uśmiech” przeszły do klasyki filmu polskiego, a jego film fabularny „Koniec wakacji” z 1974 otrzymał wiele nagród i wyróżnień, w tym Nagrodę Jury Dziecięcego IX MFF Dziecięcych Moskwa 1975 oraz Nagrodę XI MFF Dziecięcych Teheran 1976.