Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 17 / 30
Właściwie Doris Mary Ann Kappelhoff – amerykańska aktorka, piosenkarka i działaczka społeczna pochodzenia niemieckiego. Nominowana do Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie „Telefon towarzyski” (1959).
W 1940 rozpoczynała karierę piosenkarki w zespole Boba Crosby’ego, później popularność zyskała podczas wspólnych występów z Frankiem Sinatrą i zespołem Artiego Shawa.
W 1948 zadebiutowała w filmie „Romans na pełnym morzu”. Była gwiazdą romantycznych komedii, w których partnerowały jej takie legendy kina, jak Clark Gable, Cary Grant, Rod Taylor czy Rock Hudson.
W 1956 wylansowała przebój „Whatever Will Be, Will Be” (znany też jako „Que sera, sera”) z filmu „Człowiek, który wiedział za dużo” (1956) Alfreda Hitchcocka.
Była czterokrotnie zamężna. Jej jedyny syn Terry zmarł w 2004.
Był przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Miał 63 lata.
Szef OPZZ ciężko chorował, kilka ostatnich dni życie spędził w szpitalu. Pomimo tego, że pracował w Warszawie, mieszkał w Białej Podlaskiej.
Jan Guz urodził w październiku 1956 roku. Ukończył nauki polityczne na Akademii Nauk Społecznych. Na początku swojej związkowej kariery kierował radą OPZZ w województwie bialskopodlaskim. W latach 1997–2004 był wiceszefem OPZZ, a w kwietniu 2004 r. został przewodniczącym tej organizacji i tę funkcję pełnił aż do śmierci.
W 2010 r. prezydent Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju, w 2015 r. został członkiem Rady Dialogu Społecznego.
„Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu Pana Jana Guza – Przewodniczącego OPZZ i Członka Rady Dialogu Społecznego, ale przede wszystkim Człowieka głęboko zaangażowanego w obronę praw pracowniczych i działania na rzecz ludzi pracy. Łączę się w żalu z Rodziną i Bliskimi” – napisał prezydent RP Andrzej Duda.
Funkcję komendanta puławskiej Straży Miejskiej pełnił (z krótką przerwą) od początku jej zawiązania. Oprócz dbania o porządek w mieście, w swoim życiu wiele czasu poświęcał na promocję sportu.
Angażował się m.in. w rozwój kolarstwa w ramach klubu sportowego „Pogoń” Puławy. Organizował imprezy kolarskie, takie jak np. Kryterium Uliczne o Puchar Prezesa Mostostalu. Za swoją działalność był wyróżniany nagrodami starosty powiatu puławskiego oraz prezydenta Puław.
Przyjaciele zapamiętają Zmarłego, jako człowieka o wielkim sercu, pełnego niezmierzonej radości i zarażającego optymizmem.