Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
strona 9 / 30
Znany lektor od lat zmagał się z SLA – stwardnieniem zanikowym bocznym opuszkowym. Podstępna choroba zaatakowała najpierw narząd mowy i funkcje oddechowe.
Z zawodu był oficerem Wojska Polskiego (czołgistą). Do wojska trafił przypadkiem po maturze. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną.
Od 1973 pracował jako lektor. Głosu użyczał m.in. do czytania filmów i seriali, można go było usłyszeć również w reklamach, oprócz tego czytał też książki mówione dla osób niewidomych i słabowidzących. Od 2012 był głosem największego polskiego banku PKO BP. Wystąpił też w reklamie Vocaler.
W styczniu 2019 zorganizowano zbiórkę pieniędzy na jego leczenie, w której zebrano ponad 100 tysięcy złotych.
Dyrektor Polskiej Opery Królewskiej, reżyser, aktor, doktor sztuki teatru i profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Jako jedyny reżyser na świecie zrealizował wszystkie dzieła sceniczne Mozarta, a także wszystkie dzieła sceniczne Monteverdiego. Był związany z Operą im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, a także z Teatrem Wielkim w Warszawie. Miał 71 lat.
Dyrektor Ośrodka Techniki Optotelekomunikacyjnej w Lublinie – pierwszej w Polsce fabryki włókien i kabli światłowodowych, produkowanych w oparciu o opracowaną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oryginalną technologię produkcji światłowodów.
Zespół kierowany przez dyrektora Stanisława Zbyrada zbudował w 1979 roku pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie telekomunikacyjną linię światłowodową. Był autorem wielu artykułów poświęconych technice telekomunikacji i twórcą kilkudziesięciu patentów i praw ochronnych.