O wsi Kurów można przeczytać w Internecie aż w 155 językach: m.in. perskim, japońskim i maoryskim.. To zasługa 19-letniego Piotra Siczka.
Piotr Siczek zrobił taką promocję swojej gminie, jakiej nie wymyślił żaden spec od marketingu. W ciągu dwóch lat informacje o Kurowie może czytać cały świat. A wszystko dzięki Wikipedii, czyli bezpłatnej encyklopedii internetowej pisanej przez tysiące internautów z różnych zakątków globu. Młody kurowianin ją współtworzy. Specjalizuje się w zbieraniu informacji na temat rodzinnej miejscowości.
Na stronie Wiki o Kurowie są dane nie tylko o historii wsi czy ludziach z nią związanych, np. Wojciechu Jaruzelskim, który się tu urodził. Jest tu także wiele innych szczegółowych informacji, jak choćby liczba osób mieszkających na każdej ulicy. Na podstronie dotyczącej miejscowego klubu piłkarskiego Garbarnia Kurów dowiemy się, na jakim miejscu skończył rywalizację w lidze okręgowej w 1976 r.
Wiadomości o Kurowie dostępne są nie tylko w języku polskim i angielskim. Wersji językowych jest aż 155, czyli więcej niż mają Stany Zjednoczone. Amerykańska strona została przetłumaczona jedynie na 144 języki. Jak to możliwe? Piotrek poprosił o pomoc wikipedystów z całego świata. Oni zrobili tłumaczenie tekstów, a on umieścił je w Internecie. Jego pomysł zaczęli naśladować inni autorzy stron w Wikipedii.
- On ciągle w tym komputerze siedzi. Nawet nie wiedziałam, że robi coś tak pożytecznego - cieszy się pani Ewa, mama "Nieprzeciętnego”.