(Mikołaj Majda/Airport
Zakończył się nabór na kolejne stanowiska w Porcie Lotniczym Lublin. Swoje zgłoszenia nadesłało ponad tysiąc pięćset osób.
– Zainteresowanie ofertami pracy zależy od konkretnego stanowiska i stawianych wymagań – dodaje Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Tam, gdzie wymagania są stricte lotniskowe lub konieczne jest posiadanie specjalistycznych kwalifikacji, ofert jest mniej, np. na specjalistę ds. sms, standardów lotniskowych, certyfikacji i szkoleń zgłosiło się tylko 25 osób. Natomiast na stanowiska, gdzie spełnienie kryteriów decydujących o przyjęciu jest łatwiejsze, ofert jest najwięcej, np. na pracownika sortowni bagażu.
Osoby, które przeszyły pozytywnie rekrutację i zakwalifikowały się do pracy w Porcie Lotniczym Lublin, zostaną jeszcze poddane badaniom lekarskim. A już w ten poniedziałek rano w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie rozpocznie się szkolenie przyszłych pracowników.
– Kurs teoretyczny i praktyczny złożony z kilkudziesięciu modułów, potrwa do 13 lipca. Całość zakończy się egzaminem – wyjaśnia rzecznik.
W szkoleniu wezmą udział 43 osoby. Będą to przyszli pracownicy służby ratowniczo-gaśniczej oraz służby ochrony lotniska, dyżurni operacyjni, szef zmiany bazy technicznej, koordynator naziemnego ruchu lotniczego Follow-Me, specjalista ds. utrzymania infrastruktury, specjalista ds. elektroenergetyki, oświetlenia i łączności. Uczestnicy szkolenia zostaną poddani m.in. testowi psychologicznemu – w oparciu o jego wyniki zostanie wystawiona opinia na ich temat.
Tymczasem na budowie lotniska widać znaczący postęp prac. Zakończono montaż elewacji terminalu z blach, a w środku budynku gotowe są już ścianki z płyt gipsowo-kartonowych. Trwa montaż sufitów podwieszanych, wykonywane są posadzki z PCV i żywic.
– Na drodze startowej wylewana jest warstwa asfaltu – dodaje Piotr Jankowski.