Oddział Chirurgii Naczyń Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie otrzymał certyfikat "Szpital bez bólu”. Na certyfikat czekają też pozostałe oddziały placówki.
– Sukces tych szpitali i oddziałów to dla nas namacalny dowód na to, że projekt "Szpital bez bólu” spełnia swoje zadanie. Motywuje szpitale do wprowadzania zmian, które realnie przyczyniają się do poprawy komfortu pacjentów poddawanych zabiegom operacyjnym i jednocześnie porządkują procedury związane z uśmierzaniem bólu pooperacyjnego – komentuje prof. Jan Dobrogowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.
O otrzymanie certyfikatów zabiega jeszcze 60 szpitali i oddziałów, ciągle zgłaszają się kolejne. – To potwierdza, że udało nam się zainicjować proces, który w konsekwencji naprawdę może zmienić oblicze polskich szpital i w zapomnienie odejdzie przekonanie, że po operacji musi boleć - dodaje Dobrogowski.
W tym tygodniu lista szpitali i oddziałów posiadających certyfikat "Szpital bez bólu” powiększyła się o 21 placówek. Komisja Certyfikacyjna projektu przyznała certyfikaty 13 szpitalom i 8 oddziałom. W sumie certyfikatem mogą się pochwalić już 43 placówki medyczne w całej Polsce - 34 szpitale i 9 oddziałów. W tym szpital w Parczewie, który już jesienią ubiegłego roku otrzymał taki certyfikat. Stara się o niego jeszcze szpital w Krasnymstawie.