Dwieście dwadzieścia osób zadzwoniło do Wojewódzkiego Centrum Informacyjnego dla Ofiar Przestępstw i Wykroczeń od początku jego działania, czyli od 3 marca
Osoba pokrzywdzona (ofiara przestępstwa) nie zawsze wie, do kogo zwrócić się po pomoc. Teraz może zadzwonić pod numer 987 - czynny całą dobę. Dostanie informację, gdzie i kto tej pomocy może jej udzielić. Osoby dyżurujące w centrum informują o instytucjach oraz organizacjach, które funkcjonują najbliżej miejsca zamieszkania ofiary. A na rzecz ofiar przestępstw działa nie tylko policja, prokuratura i sądy, ale także powiatowe centra pomocy rodzinie, domy i ośrodki pomocy społecznej, Fundacja SOS Ziemi Lubelskiej i inne. Centrum pełni rolę koordynatora i łącznika między nimi.
E. Seredyn dodaje, że dotarła już do lekarzy rodzinnych i pielęgniarek środowiskowych, którzy mają kontakt z ofiarami przemocy. - Chcemy, by zgłaszali nam przypadki przemocy, by nie byli biernymi obserwatorami. Chcemy też, by nauczyciele i pedagodzy szkolni dzwonili do nas, gdy zaobserwują coś niepokojącego wśród swoich uczniów.