Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

3 marca 2003 r.
16:39
Edytuj ten wpis

Małe kropki, wielkie serca

0 0 A A

Łzy radości w oczach nominowanych i zwycięzców plebiscytu oraz serdeczna atmosfera podczas uroczystości wręczenia "Złotych Kropek” - pierwsza edycja "Złotej Kropki” za nami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na finale naszego plebiscytu, który odbył się w piątek w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich, w komplecie zjawili się przedstawiciele najwyższych władz Lublina i województwa. Byli parlamentarzyści, przedstawiciele kultury, nauki, mediów i biznesu.
Po słowie o misji gazety, wygłoszonym przez Stanisława Sowę, redaktora naczelnego Dziennika Wschodniego, red. Waldemar Sulisz przedstawiał nominowanych w poszczególnych kategoriach. Potem były fanfary, wzrok zawieszony na kopertach, ogłoszenie wyników, "Złote Kropki” dla zwycięzców i czerwone róże oraz dyplomy dla Wszystkich. "Złote Kropki” w poszczególnych kategoriach wręczali członkowie kapituły, Kropkę w kategorii Biznes - wojewoda Andrzej Kurowski.
Nasi goście zgodnie twierdzili, że takiego plebiscytu Lubelszczyźnie brakowało. - Najcenniejsze jest to, że "Złotą Kropkę” ludzie ofiarowują sobie nawzajem. Idea piękna, gratulacje - mówił Andrzej Kurowski.
- W tych trudnych czasach każda idea jednocząca ludzi jest potrzebna. Ta płynie z serc Czytelników - dodaje prof. Marian Klamut.
- W imieniu wszystkich dziękuję za to, że w czasach wielkiej promocji Dziennik promuje tak niechodliwy towar jak dobro - powiedział nam ks. Janusz Kozłowski.
Kolejna edycja plebiscytu za rok. Do zobaczenia.

Leszek Mądzik

kategoria Kultura


x Wiadomość o "Złotej Kropce” dotarła do mnie we Wrocławiu. Dziękuję Czytelnikom za ich głosy. Z wielu wyróżnień, które dostałem, to jest dla mnie najcenniejsze, bo dostaję
je od zwykłych ludzi - powiedział nam Leszek Mądzik.

Jest jednym z najbardziej znanych twórców polskiego teatru na świecie. Dyrektor Sceny Plastycznej KUL, reżyser, scenograf, malarz, fotografik i wykładowca wielu uczelni artystycznych. Od lat swoimi niezwykłymi spektaklami zostawia trwałe ślady w ludzkich sercach. •

.

Ewa Dados

kategoria Dobroczynność


x Myślę, że każdy z Nominowanych tak jak ja
wart jest "Złotej Kropki” Dziennika. Ich serca tak samo jak moje biją dla innych.
Teraz, dzięki Waszej Czytelnicy Kropce - mają jeszcze
więcej siły do poświęcenia. Jesteście Kochani - mówi Ewa Dados.
Bez Ewy nie byłoby Radia Lublin. Swoimi audycjami
daje słuchaczom ciepło i otuchę. Kochają ją dzieci
i ich rodzice. Po ostatniej edycji akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę” poznała ją cała Polska. Nie ma takiej drugiej Ewy w Lublinie. •

Mieczysław Zapał

kategoria Biznes


x Rzadko się wzruszam publicznie. "Złota Kropka” mnie bardzo wzruszyła. Dziękując Czytelnikom za wyjątkowy dla mnie zaszczyt pragnę symbolicznie podarować Kropkę wszystkim pracownikom.
Im należy się ona przede wszystkim - mówi Mieczysław Zapał.
Na co dzień prezes LSS "Społem” od 16 lat walczy o nowe oblicze spółdzielni i swoich sklepów. Chce dawać ludziom bezpieczną pracę w polskich sklepach. Wierzy w polski handel i w polskie wyroby. A takich spółdzielczych sklepów jak w Lublinie nie ma gdzie indziej w Polsce. •

Ks. Janusz Kozłowski

kategoria Człowiek Roku


x Jeszcze raz dziękuję tym, co odważyli się na mnie głosować. Kropka jest mała, ale idea wielka. Brat Albert, mój mistrz duchowy, powiedział, że w życiu trzeba być dobrym jak chleb. Ta idea pokrywa się z ideą plebiscytu Dziennika: "małe kropki, duże serca” - mówi ks. Janusz Kozłowski.
Długo pracował w Puławach, pomagał bezdomnym i narkomanom. Dziś jest proboszczem parafii w Ludwinie. Pisze wiersze, organizuje ogólnopolskie konkursy poetyckie i plastyczne. W lecie jeździ rowerem do Rzymu, kocha młodych i przyrodę. Otrzymał rekordową ilość SMS-ów od młodzieży. •

Prof. Halina Kowalska-Pyłka

Nagroda Specjalna


x Z serca dziękuję kapitule, która obdarowała mnie tak zaszczytnym wyróżnieniem. Tak naprawdę jest do wyróżnienie dla wszystkich, którzy bezinteresownie potrafią pomagać ludziom i ich mniejszym braciom zwierzętom - mówi prof. Halina Kowalska-Pyłka.

Długoletni kierownik katedry Toksykologii i Ochrony Środowiska Akademii Rolniczej w Lublinie, inicjator i twórca Lubelskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. Stale dokarmia i pomaga bezdomnym zwierzetom, wspiera materialnie opiekunów zwierząt, pomaga prywatnym schroniskom. Ma serce bez granic. •



.

Zbigniew Krasowski

Lubelski Węgiel "Bogdanka” SA
honorowy tytuł "Mecenas Roku”


x Cieszę się, że dzięki ciężkiej i niebezpiecznej pracy lubelskich górników zostaje
coś dla kultury. W miarę
swoich sił będziemy pomagać. Bo tyle człowiek jest wart, ile ma serca dla drugiego człowieka - powiedział nam Zbigniew Krasowski, wiceprezes zarządu firmy.
To dzięki tej firmie z roku
na rok pięknieje zabytkowy budynek Teatru Osterwy. Lubelscy górnicy pomagają wielu szpitalom, domom dziecka, stowarzyszeniom
oraz placówkom kultury.
Za pomoc dziękujemy. •

Pozostałe informacje

Stella Johnson wróciła do gry po przerwie spowodowanej kontuzją

Polski Cukier AZS UMCS do przerwy prowadził we Wrocławiu, a przegrał ze Ślęzą ponad 20 punktami

Polski Cukier AZS UMCS Lublin został rozgromiony we Wrocławiu. Zespołowi, który aspiruje do medali mistrzostw Polski takie porażki nie przystoją.

Świetny początek i wygrana Azotów z MMTS Kwidzyn

Świetny początek i wygrana Azotów z MMTS Kwidzyn

Azoty Puławy świetnie rozpoczęły mecz w Kwidzynie i ostatecznie pokonały Energę Borys MMTS 35:32

(Po lewej Radosław Dobrowolski, rektor UMCS w Lublinie. Po prawej Jakub Banaszek, prezydent Chełma.)

Oddział UMCS w Chełmie? Jest porozumienie między prezydentem a rektorem

Włodarz Chełma zadeklarował nawiązanie trwałej współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Efektem tego porozumienia jest utworzenie Centrum Kompetencji Europejskich w mieście - miejsce, które ma stać się ważnym ośrodkiem edukacji i miejscem pracy w regionie.

Tak obecnie prezentuje się ulica Granatowa w Lublinie

Ulica Granatowa w Lublinie dziurawa jak ser szwajcarski. Niedługo może się to zmienić

Prace projektowe nad ulicą Granatową miały nabrać tempa, jednak mieszkańcy Węglina Południowego jeszcze poczekają na realizację obietnic. Radna Anna Glijer interweniuje w sprawie poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników tej ulicy i dopytuje o miejsca parkingowe. Miasto zapewniało, że prace ruszą, jednak pojawił się duży problem.

Ostra sobota
foto
galeria

Ostra sobota

Ostra Sobota w Klubokawiarni OSTRO! Za djką stanął jeden z najlepszych djów w Polsce - 69beats oraz Szop-n! Jak zawsze było dużo fajnej muzyki. Jeśli jesteście ciekawi jak było, to zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Lewart zakończył 2024 rok porażką

KS Wiązownica pokonał Lewart Lubartów w meczu o sześć punktów

Na koniec 2024 roku i na początek rundy wiosennej Lewart zagrał bardzo ważne spotkanie w Wiązownicy. Przed pierwszym gwizdkiem obie ekipy w tabeli dzieliło pięć punktów. Beniaminek z Lubartowa miał szansę, żeby znacznie ten dystans zmniejszyć. Niestety, goście przegrali 0:2. A to oznacza, że przerwę w rozgrywkach przezimują na przedostatnim miejscu.

Rafał Trzaskowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Co myślą o tym wyborze lubelscy politycy?
wybory prezydenckie

Rafał Trzaskowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Co myślą o tym wyborze lubelscy politycy?

Radosław Sikorski w starciu z Rafałem Trzaskowskim, tym żyła polska scena polityczna od kilku dni. Dzisiaj to, kto będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta RP jest już jasne. Co o wyborze prezydenta Warszawy na kandydata myślą politycy z naszego regionu?

Nieudane pożegnanie Wisły Puławy ze swoimi kibicami

Nieudane pożegnanie Wisły Puławy ze swoimi kibicami

Po blisko dwóch tygodniach przerwy Wisła Puławy wróciła do walki o punkty. Jednak w ostatnim w 2024 roku na swoim stadionie podopieczni trenera Macieja Tokarczyka nie dali swoim kibicom powodów do radości. Marcin Stromecki i spółka przegrali aż 0:4

Nieudane pożegnanie stadionu, Chełmianka tylko zremisowała ze Starem

Nieudane pożegnanie stadionu, Chełmianka tylko zremisowała ze Starem

Chełmiance bardzo zależało, żeby pozytywnym akcentem zakończyć 2024 rok. Gospodarze przede wszystkim chcieli się zrewanżować Starowi Starachowice za porażkę na inaugurację aż 1:5. Dodatkowo w sobotę biało-zieloni żegnali się ze swoim stadionem, który będzie teraz remontowany. Pożegnanie nie do końca się jednak udało. Mecz zakończył się remisem 1:1, a kibice mieli sporo pretensji do działaczy, że nie wszyscy weszli na trybuny.

Nagrodzeni uczniowie III edycji programu "Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie".

Nauka przez działanie. Startuje IV edycja programu „Aktywni Błękitni”

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ponownie zaprasza do udziału w ogólnopolskim programie „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie”. Na uczestników czekają warsztaty, wycieczki - a dla najlepszych - konkursy z nagrodami.

Podlasie w końcówce jednak pokonało Świdniczankę

Szalona końcówka. Świdniczanka tylko przez 23 sekundy cieszyła się z remisu w derbach z Podlasiem

Po raz enty mają czego żałować piłkarze Świdniczanki. Po kwadransie meczu z Podlasiem mogli prowadzić 2:0, ale zmarnowali nawet rzut karny. Efekt? Po dramatycznej końcówce przegrali 1:2, a to była dla nich już szósta z rzędu porażka. Rywale z Białej Podlaskiej przełamali się za to na wyjazdach, bo wygrali drugie takie spotkanie w tym sezonie. Poprzednie 21 sierpnia w Chełmie.

Honoris causa na UMCS-ie. Nie każdemu podoba się decyzja uczelni

Honoris causa na UMCS-ie. Nie każdemu podoba się decyzja uczelni

Już w najbliższy poniedziałek (25.11) UMCS wręczy tytuły doktora honoris causa Anne Applebaum, Agnieszce Holland i Oldze Tokarczuk. Wcześniej odbędzie się jednak pikieta środowisk, którym ta decyzja nie przypadła do gustu.

Krew na medal – zasłużeni dawcy zostali docenieni
ZDJĘCIA
galeria

Krew na medal – zasłużeni dawcy zostali docenieni

W tym roku oddali ponad 71 tys. donacji, zapewniając bezcenny ratunek dla chorych osób. Dzisiaj, Ci najbardziej zaangażowani krwiodawcy, zostali nagrodzeni.

Zatrzymany został 19-latek

„Funkcjonariusz Interpolu" wyłudził 200 tys. zł. W sprawie został zatrzymany 19-latek

69-latek miał pomóc w akcji zwalczania oszustów, ale niestety, sam padł ich ofiarą. W sprawie został zatrzymany młody mężczyzna z okolic Puław.

Trener Motoru Lublin: Piłkarze nie zakochali się w idei wyniku, tylko w idei pracy i procesu treningowego

Trener Motoru Lublin: Piłkarze nie zakochali się w idei wyniku, tylko w idei pracy i procesu treningowego

W piątkowy wieczór piłkarze Motoru cieszyli się z trzeciego zwycięstwa z rzędu. Tym razem pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium