Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Plantacja lawendy to było marzenie Olgi Wesołowskiej-Śpiewak. Nic więc dziwnego, że w dniu jej ślubu lawendy nie mogło zabraknąć. Marzenie o lawendowym wzgórzu się spełniło, a w czerwcu plantacja znacznie się powiększyła.
25-letni Jakub Kulesza to debiutant w nowym parlamencie. Z posłem Ruchu Kukiz’15 rozmawiamy o jego celach i zamierzeniach na najbliższą kadencję Sejmu
Przyniosą ze sobą choroby i epidemię. Ich dzieci z okrzykiem „Allah Akbar” na ustach będą się wysadzać na naszych targowiskach. Wybudują nam 200 meczetów. Pieniądze to owszem mamy, ale tylko dla siebie. Pomagać trzeba swoim – między innymi te właśnie argumenty przeciwko przejmowaniu uchodźców można usłyszeć na ulicach Zamościa. Temat trafił nawet na sesje Rady Miasta.
To jedna z inskrypcji jakie można przeczytać na nagrobkach dzieci. Do naszych czasów na lubelskim cmentarzu przy Lipowej przetrwało wiele mogił stawianych jako „pozagrobowa dań serca” przez rodziców w XIX i na początku XX wieku. - Czasami to ostatni moment żebyśmy mogli odczytać, kto został pochowany i kiedy - mówi Arkadiusz Gudowski, który pisze pracę doktorską poświęconą dziecięcym nagrobkom na cmentarzach miejskich dawnej Guberni Lubelskiej.
Sejmowa większość dla Prawa i Sprawiedliwości - to najważniejsze rozstrzygnięcie niedzielnych wyborów parlamentarnych. W Sejmie znalazły się jeszcze cztery ugrupowania. Zabraknie w nim Zjednoczonej Lewicy.
Po naszym artykule szpital kliniczny przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ujawnia część szczegółów dotyczących śmierci pacjentki w czasie porodu.
Do końca listopada Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości ogłosi konkursy na dofinansowanie badań i rozwój zaplecza badawczego przedsiębiorstw. Do wykorzystania będzie ponad 190 milionów złotych. Wiele wskazuje na to, że pieniądze podzieli nowy dyrektor. Nieoficjalnie mówi się, że będzie nim Marceli Niezgoda.
Podczas porodu zmarła pacjentka szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie. Według naszego informatora kobieta męczyła się wiele godzin czekając na cesarskie cięcie. Sprawą zajęła się prokuratura.
Nawet stu naukowców może stracić pracę w Instytucie Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. To efekt cięć finansowych odchodzącej rady ministrów. Chodzi o 40 milionów złotych, które miały trafić do puławskiej instytucji w ciągu najbliższych pięciu lat.
Twórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki został ponownie wybrany na senatora. Natomiast do Sejmu dostał się jego znajomy Janusz Szewczak, który jest głównym ekonomistą SKOK. Obydwaj obiecują szybszy rozwój i inwestycje we wschodniej Polsce.
– Jeżeli nadal będę napotykał opór w Urzędzie Marszałkowskim, to poprowadzę marsz protestacyjny na Lublin – zapowiada prof. Józef Zając, jedyny reprezentant PSL w Senacie.
Dziewięcioro parlamentarzystów z naszego regionu żegna się z Wiejską. Co będą robić po przegranych wyborach? Ci, na których nie czekają etaty w urzędzie, zamierzają szukać pracy. Inni będą odpoczywać.
Dróg w województwie lubelskim przybywa z roku na rok. Najwięcej powiatowych o twardej nawierzchni. W sumie dróg publicznych w 2013 r. mieliśmy ponad 34 tys. km. W stosunku do stanu z 2004 r. sieć dróg publicznych rozrosła się o 4732 km.
Rekordowa frekwencja podczas niedzielnego referendum. Do urn poszło ponad 4 tysiące mieszkańców, z czego aż 98 proc. opowiedziało się za zakazem lokowania niechcianych inwestycji przemysłowych.
Dwie główne ulice Puław: Centralna i Piłsudskiego od stycznia będą drogami wojewódzkimi. Ich utrzymaniem zajmie się Zarząd Dróg Wojewódzkich. Dzięki temu miejskie służby oszczędzą rocznie ponad 100 tys. zł.
W głosowaniu projekty z budżetu obywatelskiego wzięło udział ponad 2 tysiące osób
Być może już w przyszłym roku obniżony zostanie wiek seniorów, którzy korzystać będą z tańszych biletów miejskich. To jednak nie koniec zmian. Jeśli Zarządowi Transportu Miejskiego uda się uruchomić stację paliw obniżony zostanie także wiek uprawniający seniorów do darmowych przejazdów
Pierwszą krzyżówkę próbował rozwiązać, kiedy miał 12 lat. Spędził nad nią rok. Trzynaście lat później inni głowili się nad jego szaradami
Kompleks kulturalno-rekreacyjny budowany przez lubelską spółkę Zana House ma powstać w Kazimierzu Dolnym. Przeciwko budowie protestuje część mieszkańców miasteczka.
Zespół profesora Wiesława Gruszeckiego z Zakładu Biofizyki UMCS pobił światowy rekord rozdzielczości w mikroskopii podczerwieni. To nie jedyny w ostatnim czasie sukces lubelskich naukowców
Rewolucja Październikowa, I i II wojna światowa, komunizm i demokracja – rodowita lublinianka, Jadwiga Szubartowicz świętuje 110. urodziny i wspomina swoje życie. Było trudno, ale pięknie
Ruszył proces odwoławczy w sprawie Mateusza K. Chłopak poderżnął gardło swojej dziewczynie po tym, jak postanowiła od niego odejść. W pierwszym procesie został za to skazany na 12 lat więzienia.
Potwierdziły się nasze informacje o tym, że pracę w Starostwie Powiatowym w Puławach znajdzie były dyrektor biura poselskiego Małgorzaty Sadurskiej. Miejski radny PiS Ireneusz Rzepkowski okazał się najlepszym kandydatem na stanowisko w Wydziale Zdrowia, Spraw Społecznych i Obywatelskich.
O wyodrębnieniu nowego województwa z granic Lubelskiego mówi poseł Twojego Ruchu Michał Kabaciński. – Temat nie jest nowy. Mówiłem o tym wielokrotnie, bo jest taka potrzeba – przekonuje Adam Abramowicz, poseł PiS z Białej Podlaskiej.
Styczeń 1991 roku. Jolanta, studentka ostatniego roku pedagogiki specjalnej UMCS wyszła około godziny 21 z akademika Helios przy ul. Czwartaków. Koleżankom powiedziała, że wróci za godzinę. Chciała odwiedzić znajomą na LSM-ie. Nie wróciła. Rano współlokatorzy zaczęli jej szukać. Zadzwonili też do ojca. Ten powiadomił policję.