Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W czwartek, 20 stycznia zostaną otwarte dwa sklepy sieci Netto w Lubelskiem – we Włodawie i w Dorohusku. Tego samego dnia mają rozpocząć działalność także markety w innych częściach Polski m.in. w Białymstoku i Wałbrzychu.
Zabytkowemu kościołowi pw. św. Stanisława w Wereszczynie (gm. Urszulin) dodatkowego uroku przydają okalające go niemal równie stare lipy. Problem w tym, że w ciągu ostatnich czterech lat trzy z tych wiekowych drzew powaliły się na ziemię.
Jeszcze w tym roku we Włodawie ma powstać tężnia solankowa. Inwestycja ma zostanie sfinansowana z pieniędzy, jakie magistrat otrzymał z rządowego funduszu związanego z promocją szczepień przeciwko Covid-19.
Mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych otrzymał 55-letni rowerzysta z gminy Hańsk. Mężczyzna jechał na rowerze mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Wiesław Holaczuk jest od poniedziałku zastępcą burmistrza Włodawy. Nominacja wywołała zaskoczenie, bo Holaczuk jest działaczem PiS. Tymczasem miastem rządzi związany z lewicą Wiesław Muszyński. – Liczę, że pozwoli nam to na poszukiwanie dodatkowych środków rządowych dla rozwoju miasta – nie ukrywa burmistrz.
Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej – taka jest wstępna przyczyna wybuchu ognia w lokalu gastronomicznym w Okunince (powiat włodawski). W pożarze drewnianego budynku na szczęście nikt nie ucierpiał. Trwa szacowanie strat.
Po niedawnej obniżce akcyzy ceny paliw nieco spadły. Ale może być jeszcze taniej – jeżeli wybierzemy się na miejską stację benzynową. Plany ich uruchomienia ma kilka miast z naszego regionu.
Wypieka prawdziwe cuda. Jej pierniki trafiły do pałacu prezydenckiego, gdy zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Sposób na sukces”. W ciągu jednej nocy potrafi z piernikowego ciasta wyczarować bożonarodzeniową szopkę, kilka aniołów, a nawet wiejski pejzaż z podświetlanym stawem.
Tradycja postnego, ale świątecznego jedzenia przed świętem Bożego Narodzenia była w czasach Pociejów bardzo rozpowszechniona i pełna inwencji kulinarnej. Była także próbą pogodzenia dwóch żywiołów: postu, będącego wyrzeczeniem i wspaniałego, uroczystego smaku powiązanego ze spotkaniem, rytuałem, religią, czymś. co ludzi jednoczy – Rozmowa z prof. Jarosławem Dumanowskim, który kieruje Centrum Dziedzictwa Kulinarnego na Wydziale Nauk Historycznych UMK.
Dwie osoby trafiły do szpitala po tym, jak samochód, którym podróżowały, zderzył się z łosiem. Zwierzę nie przeżyło.
Do wypadku doszło przed godziną 7 na drodze wojewódzkiej nr 816 w pobliżu miejscowości Różanka.
Rozmowa z Elżbietą Marcińczak z Babska w gminie Urszulin.
12 samorządów z Lubelszczyzny chce razem starać się o unijną kasę. Wszystko w ramach „Aktywnego Pogranicza”.
Mają odstraszać migrantów, ale tak naprawdę stanowią śmiertelną pułapkę dla zwierząt. Mowa o zasiekach, które na rzece Bug zamontowała Straż Graniczna. Naukowcy i mieszkańcy tych nadbużańskich terenów łapią się za głowy. –Te zwierzęta wykrwawią się na śmierć – alarmuje profesor Wiktor Kotowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Ma chronić przed migrantami, a tak naprawdę największe zagrożenie stanowi dla zwierząt. Od kilku dni Bug nie przypomina już pięknej, dzikiej rzeki. Polski brzeg jest spętany kilometrami drutu kolczastego. Mieszkańcy i przyrodnicy z osłupieniem przyglądają się zdjęciom udostępnianym w sieci.
Na Cmentarzu Parafialnym w Wereszczynie (pow. włodawski) podczas prac porządkowych przy jednym z grobowców parafianka z Andrzejowa natknęła się na ukrytą pod ziemią nagrobną płytę. Okazało się, że upamiętniała bohatera wojen napoleońskich i Powstania Listopadowego Aleksandra Hempla.
Zamorduję cię za podawanie broni biologicznej w postaci szczepionki mieszkańcom Włodawy – wiadomość takiej treści, adresowana do burmistrza, trafiła na skrzynkę mailową Urzędu Miasta. Wiesław Muszyński zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.
Zakończyła się rozbudowa Zakładu Karnego we Włodawie. Więcej miejsca dla osadzonych spowodowało, że trzeba były powiększyć także inne części więzienia.
„Zakaz przebywania” zastąpił „stan wyjątkowy”, ale podstawowe ograniczenia pozostają niezmienne i mają obowiązywać do marca. Do 183 miejscowości na granicy polsko-białoruskiej nadal mogą wjechać tylko mieszkańcy. – Nasze miasto jest w stagnacji – przyznaje burmistrz Włodawy.
Ruszyła wypłata rekompensat za straty w działalności gospodarczej w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w części województw lubelskiego i podlaskiego przy granicy z Białorusią. W województwie lubelskim o takie wsparcie wnioskowało 37 przedsiębiorców.
Do kobiety podchodzi mężczyzna, który posługując się łamaną polszczyzną prosi o wyjaśnienie obsługi myjni samochodowej. W tym czasie inny kradnie jej z auta pieniądze. Policja publikuje nagranie kradzieży, do której doszło we Włodawie.
Na jednym z portali społecznościowych chciał kupić grę na konsolę. Kupujący – mieszkaniec gminy Urszulin (powiat włodawski) wpłacił pieniądze na wskazane konto. Gry jednak nie otrzymał.
Po wspaniałym pałacu w Różance nad Bugiem zostały piwnice, resztki tarasów, zdziczały park, wieża ciśnień, zabytkowa kuchnia pamiętająca Pociejów i resztki ogrodzenia. Na szczęście w odrestaurowanym budynku gorzelni powstaje swoiste muzeum pamięci – Rozmowa z Tomaszem Stańczukiem, historykiem, doktorantem KUL, badaczem historii Różanki.
Włodawska policja ostrzega, że za prowadzenie pod wpływem alkoholu grożą nawet dwa lata więzienia.
Ma kosztować ponad 1,6 mld złotych, a jej wybudowanie Prawo i Sprawiedliwość uznaje, za najlepszy sposób zabezpieczenia granicy. Sejm zdecydował o budowie wielkiej zapory. Teraz sprawą musi zająć się Senat.