Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W niedzielę (13 września) o godz. 12 w Muzeum Nadwiślańskim Oddział Przyrodniczy (ul. Puławska) otwarcie wystawy czasowej „Owad – przyjaciel czy wróg?”.
W sobotę, 12 września, o godz. 20 w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim koncert piosenek międzywojennych Łukasza Jemioły w ramach XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.
W czwartek (10 września) w holu dolnym POK „Dom Chemika” otwarto wystawę historyczną „Legion Puławski 1914–1915” przygotowaną przez historyka Mariusza Karolaka z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta.
W sobotę, 12 września, w godzinach 12-14 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się Jarmark Koński po św. Idzim. To jesienna edycja jarmarku, a wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
Piątek, 11 września, godz. 18, Galeria Sztuki Wirydarz (ul. Grodzka 19): wernisaż wystawy malarstwa Rafała Ereta „Obrazy”.
W piątek, 11 września, o godz. 21 w Wirydarzu Centrum Kultury koncert grupy Eyot.
Od piątku (11 września) do niedzieli (13 września) na Zamku w Janowcu – oddział Muzeum Nadwiślańskiego prelekcje, inscenizacje historyczne, pokazy dawnych walk z udziałem Kockiej Chorągwi Firlejów.
W piątek o godz. 19 w Galerii Labirynt (ul. ks. J. Popiełuszki 5) otwarcie nowej wystawy. „Wojna i pokój”. – To szczególna wystawa i każdy będzie ją przeżywał i interpretował na własny sposób – zapowiadają organizatorzy
W środę mija 76. rocznica śmierci Józefa Czechowicza, poety z Lublina.
Powieść społeczno-obyczajowa Bolesława Prusa, którą autor publikował między 1887 a 1889 rokiem w „Kurierze Codziennym” będzie dziś bohaterką Narodowego Czytania. Historię Wokulskiego, Łęckiej i Rzeckiego poznamy w różnych interpretacjach i oprawie.