Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u jednej osoby w sanatorium w Ciechocinku — poinformował doradca wojewody Jarosław Jakubowski. Kwarantanną objęto 300 osób. Pobrano też wymazy do badań.
Specjaliści z Singapuru odkryli mutację koronawirusa, powodującą łagodniejszy przebieg choroby COVID-19. Zmieniony patogen wywołuje także silniejszą reakcję układu immunologicznego zaatakowanej osoby.
Prokuratura postawiła zarzuty 28-letniemu piłkarzowi klubu Kmita Zabierzów, który zagrał w meczach piłkarskich, choć wiedział, że jest zakażony koronawirusem. Decyzją sądu zawodnik został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
Mamy nadzieję, że pandemia skończy się w ciągu dwóch lat - powiedział szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Przypomniał, że epidemia grypy hiszpanki, która wybuchła w 1918 roku, trwała dwa lata.
Na dziś 1 września to termin, w którym w całej Polsce uczniowie rozpoczną naukę. Ewentualne wyłączenia i wprowadzenie nauki zdalnej odbędzie się tylko tam, gdzie będzie to konieczne – podkreślił w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Aż 28 testom na obecność koronawirusa w ciągu ponad czterech miesięcy poddany został mieszkaniec okolic Bergamo w Lombardii na północy Włoch. Dopiero ostatnie badanie wykazało, że nie jest już zakażony.
W czasie pandemii pacjenci ze schorzeniami przewlekłymi, którzy nie chorują na COVID-19, nie mają zapewnionej optymalnej opieki – zwraca uwagę prezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii prof. Grażyna Rydzewska. Jako przykład podaje pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego.
Z pomocą sztucznej inteligencji naukowcy przebadali miliony różnych związków i wskazali wiele takich, które mogłyby działać jako leki niszczące SARS-CoV-2. Badania te mogą jednocześnie pomóc w poszukiwaniu leków przeciwko innym chorobom.
Tańce wywijane i wydzielanie feromonów to nie jedyne sposoby komunikacji pszczół. W niektórych sytuacjach, np. przed wyjściem trutni z ula czy kiedy matka składa za mało jaj, pszczoły dają sobie sygnały za pomocą drgań skrzydeł - pokazują badania polskich naukowców.
Komercyjnie dostępne płyny do płukania jamy ustanej mogę dezaktywować koronawirusa SARS-CoV-2 – wynika z badań na hodowlach komórek. Informację na ten temat publikuje pismo „Journal of Infectious Diseases”.