Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Galeria Pracownia Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 (ul. Bernardyńska 14a) zaprasza dziś o godz. 18 na ostatni przed wakacyjną przerwą wernisaż. Zobaczymy prace Magdaleny Józefczuk-Dmitrocy, która uprawia malarstwo batikowe, ilustruje książki dla dzieci, projektuje okładki.
Od 27 czerwca można rezerwować i kupować bilety na sezon jesienno-zimowy 2014 r. Program lubelskiego Teatru Starego obejmuje pozycje potwierdzone w chwili obecnej i będzie uzupełniany.
W przestrzeni miejskiej pojawiły się już prace, które przygotowali artyści biorący udział w tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej. Podglądaliśmy jak powstaje Otwarte Miasto, którego wernisaż jest dziś (26 czerwca) o godz. 18. Kuratorem tegorocznej edycji festiwalu, który organizuje Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża jest Jerzy Onuch. Na liście artystów, których prace zobaczymy w miejskiej przestrzeni są jeszcze: Sławomir Marzec, Alevtyna Kakhidze, Anna Płotnicka, Ivan Bazak, Jan Gryka, Janusz Bałdyga, Lada Nakoneczna, Robert Kuśmirowski i Taras Polataiko.
W czwartek o godz. 18 na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) rozpocznie się spacer otwierający VI edycję Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej.
148 uczniów z 45 szkół spotkało się w poniedziałek z władzami miasta. Tylu mamy tegorocznych laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów artystycznych.
Do czwartku (26 czerwca) możesz się zapisać na warsztaty i zostać jedynym w swoim rodzaju przewodnikiem po Twojej dzielnicy. Po Kalinowszczyźnie.
Imprezy w weekend w Lublinie i regionie.
Uczniowie zobaczą pracę norweskich i polskich cieśli. Będzie można zwiedzić wirtualne wersje Dubienki, Krasnobrodu, Szczebrzeszyna, Tyszowiec i Wojsławic i poznać najbardziej reprezentatywne dla naszego regionu zabytki architektury drewnianej.
Dziś można posłuchać cyklu wystąpień jakie przygotowali uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Porozmawiajmy o gatunkach. Gatunek w języku, literaturze i sztuce. Spotkanie odbywać się będzie w Sali Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS od godziny 9.00.
Studenci Akademii Młodzieżowej zapraszają wszystkie mamy na wspólne obchody Dnia Matki.