Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Konkurs został ogłoszony, rozstrzygnięty, a nagrody wręczone. A najlepsze prace dostaną nowe życie. Będą na pocztówkach i znaczkach w całej Polsce.
Ogień pojawił się niespodziewanie i odebrał pięcioosobowej rodzinie dach nad głową. W domu spaliło się poddasze, ale teraz cały budynek nie nadaje się do zamieszkania. Gmina Mircze dla pogorzelców zorganizowała zbiórkę pieniędzy.
Już po raz 21. zorganizowana została kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków cmentarza parafialnego w Łukowej. To najstarsza taka akcja na Zamojszczyźnie. Zawsze trwa dwa dni: 1 i 2 listopada.
Zaczęli wcześnie rano. Skończą wieczorem. Ponad 100 kwestarzy zbiera dzisiaj pieniądze do puszek na cmentarzu parafialnym w Zamościu.
Od pożegnania jednego i powitania drugiego rozpoczęła się poniedziałkowa sesja Rady Miasta Zamość. Mandat zwolniony przez Sławomira Ćwika objął Witold Tkaczyk.
Takich sygnałów bagatelizować nie można. Dlatego, gdy do komendy straży pożarnej w Lublinie dotarła dzisiaj po południu informacja o podejrzeniu ulatniania się gazu w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Abramowicach, natychmiast skierowano na miejsce odpowiednią grupę.
Zamość, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Łukowa, Goraj, Zwierzyniec – na cmentarzach w tych miejscowościach, jak co roku 1 listopada zorganizowane zostaną kwesty. Dochód z nich pozwoli na ratowanie zabytkowych nagrobków.
Nie powiodła się próba odwołania Rady Powiatu Hrubieszowskiego przed końcem kadencji. Niedzielne referendum w tej sprawie jest nieważne, bo wzięło w nim udział zdecydowanie zbyt mało osób.
Sienkiewicza i Sowińskiego, a niedługo najprawdopodobniej również Promienna – tych trzech ulicach w Zamościu będą prowadzone remonty nawierzchni i chodników. Po zakończeniu prac, będzie się tam lepiej jeździło i chodziło, ale w trakcie należy się liczyć z utrudnieniami.
Ma nie zakłócać piękna przyrody, ale raczej się w nią wtapiać. Takie było założenie konkursu na koncepcję ścieżki w koronach drzew. Zorganizowało go i rozstrzygnęło lubelskie Stowarzyszenie Architektów RP. Obiekt ma budować Roztoczański Park Narodowy.