Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W cztery lipcowe wieczory Kinoteatr Projekt zaprasza na wirydarz Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12). W ramach przeglądu Letni Pełny Metraż zobaczymy cztery filmy. Projekcje rozpoczynają się o godz. 21.30. Wstęp wolny.
- Pokazywaliśmy we Floriance sztukę Wiesława Myśliwskiego "Drzewo. A teraz postanowiliśmy pokazać drzewo w innym wymiarze. Pomyśleliśmy też, że festiwal landartów to niezły pomysł na obchody 40-lecia naszego parku - mówi Zdzisław Strupieniuk, dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego
Projekcje w browarze przy ul. Bernardyńskiej (Lublin), Porcie Marina (Puławy) i na dziedzińcu Browaru Zwierzyńcu rozpoczynają się po godz. 21. Wstęp jest wolny.
Drzewo grające, kuszące, idące w procesji. Spacerując po Roztoczańskim Parku Narodowym warto wypatrywać nie tylko koników polskich, ale także "drzew, którym artyści nadali nowy wymiar. Jedni w roztoczańskich lasach spędzili kilka dni, inni prawie dwa tygodnie. Hasłem tegorocznej, 4. edycji Landart Festiwal było właśnie "drzewo. Każdy z artystów zinterpretował je na swój sposób. Powstało 13 prac rozrzuconych na 6-kilometrowym odcinku od wejścia do parku (od strony Zwierzyńca) do Florianki. Artyści sięgnęli po naturalne materiały (głównie drewno), ale można też natknąć się na drzewa "ubrane w kieliszki lub suknie ślubne, czy też znaki drogowe przyodziane w koronki. - Przyroda jaka jest, każdy widzi. Ale przyrodę jaką teraz mamy tutaj, to rzadko się spotyka. Myślę, że dzieła tu zostaną. Tak długo jak wytrzymają - mówił Zdzisław Strupieniuk, dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego, na zakończenie sobotniego wernisażowego spaceru po nowych roztoczańskich landartach.
Do końca wakacji w Lublinie, Puławach, Zwierzyńcu i kilkunastu innych miastach w Polsce na seanse pod chmurką zaprasza plenerowe Kino Perła.
Co roku gdzieś w Lubelskiem przez kilkanaście dni z przyrodą mierzą się artyści i architekci z Polski i zagranicy. Na liście tegorocznych twórców są Ukraińcy, Holendrzy, Łotysze i oczywiście Polacy.
W piątek, 11 lipca, o godz. 18 w Warsztatach Kultury (Grodzka 5a) otwarcie EASTREET 2 - kolejnej edycji unikalnej wystawy prezentującej fotografię uliczną Europy Wschodniej.
407 wystawców, ok. 50 tysięcy zwiedzających - w sobotę i niedzielę w Sitnie odbyła się XXVIII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Pod względem frekwencyjnych była to rekordowa edycja. - Rekord został pobity - cieszy się Ryszard Borowski, kierownik Ośrodka Szkoleniowo-Wystawienniczego ODR w Sitnie. - Wystawców było tak wielu, że sam wszystkiego nie zdołałem obejrzeć. Tradycyjnie hodowcy zaprezentowali najlepsze egzemplarze ze swoich stad. Były rasowe kury, kozy, owce, konie i krowy. Specjalnie na wystawę do Polski przyjechało też 20 rasowych krów z Danii. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się wystawa sprzętu rolniczego. - Tu na własne oczy widać jak wielki jest postęp technologii maszynowych - mówi Borowski. - Maszyny są coraz bardziej nowoczesne, ale też coraz droższe. Nie każdego na nie stać. Swoje towary prezentowali też producenci pasz, nawozów i środków ochrony roślin. Nie zabrakło też stoisk z produktami regionalnymi (miodami, nalewkami, ciastem).
Scena już stoi. Gotowe jest też zaplecze pola namiotowego. W sobotę do Stężycy zjadą się fani muzyki reggae z całej Polski. 5 i 6 lipca pierwsza edycja Wyspa Wisła Reggae Festival
Najbliższy weekend w muszli zaczyna się już w czwartek. 3 lipca na scenie zobaczymy CGT Trio - Cugowski, Gołąb, Torres.