Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przyjechał w piątek, w sobotę był montowany, a w niedzielę oficjalnie otwarty i udostępniony do zwiedzania. Na Rynku Solnym w Zamościu przez najbliższych sześć miesięcy będzie można oglądać Gropius – Zimmer – Pavillon, konstrukcję odwzorowującą gabinet Waltera Gropiusa, dyrektora i twórcy słynnej szkoły artystycznej z Weimaru.
Zacznie się tradycyjnie od złożenia wiązanek kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będzie też uroczysta sesja, patriotyczna uroczystość i koncert. Co jeszcze zaplanowano w Zamościu w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości?
W dzień jest jeszcze na plusie, ale bywało, że nocami temperatury spadały poniżej zera. Dlatego władze Zamościa apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby, które w okresie jesienno-zimowym mogą potrzebować pomocy. My sprawdzamy, co miasto robi dla bezdomnych, samotnych i starszych osób.
Jak się do ślubu ubrać? Czym do niego pojechać? Gdzie zorganizować wesele? Jakie smakołyki zaserwować gościom? Bawić się przy muzyce na żywo czy raczej z DJ-em? Odpowiedzi na te, ale też wiele innych pytań związanych z organizacją tego ważnego dnia w życiu przyniosą Zamojskie Targi Ślubne.
W 2019 wygrało Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu, natomiast za działalność w roku 2020 nagrodzony został zamojski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, a komu przypadnie tytuł Najaktywniejszej organizacji pozarządowej w Zamościu w 2021 roku?
Dwa busy wypełnione po brzegi darami ruszyły w sobotę rano do Kołomyi na Ukrainie. Trafią do mieszkającej tam Polonii oraz punktu zorganizowanego w tym mieście dla wojennych uchodźców z ogarniętych wojną terenów. To inicjatywa zamojskich rotarian.
Zimne żeberka kaloryferów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kolejarzy Ofiar II Wojny Światowej w Gozdowie bardzo podgrzały atmosferę ostatnich dni. W sprawie problemów tej placówki z pieniędzmi na zakup opału i zorganizowanej w związku z tym zbiórki głos zabrało i Ministerstwo Klimatu i Środowiska, i wojewoda lubelski.
Minęło 15 lat od momentu, gdy kilku dziennikarzy zdecydowało się powołać do istnienia Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu. Przez ten czas na ratowanie zabytków nekropolii zebrano ponad 250 tys. zł. Tegoroczna kwesta przyniosła kolejne spore pieniądze – przeszło 26 tys. zł. Na pewno nie była ostatnią.
Najpierw w Galerii Fotografii Ratusz autor otworzy wystawę swoich zdjęć zatytułowaną "Cichy Zamość", a zaraz po wernisażu będzie można się z nim spotkać w Hotelu Arte, gdzie Andrzej Pogudz zaprezentuje swoją książkę pod tym samym tytułem.
Blisko 30 tysięcy złotych zasili konto Społecznego Komitetu Odnowy Miejsc Pamięci w Tomaszowie Lubelskim. Bo tyle pieniędzy dała tegoroczna kwesta na cmentarzach.