Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pretoria, RPA. W Pretorii od niemal dwóch tygodni trwa proces Oscara Pistoriusa. Niepełnosprawny lekkoatleta jest oskarżony o zabójstwo z premedytacją swojej narzeczonej Reevy Steenkamp. W 12 dniu procesu w sali sądowej pokazano drastyczne zdjęcia z miejsca zdarzenia. W łazience, gdzie znaleziono kobietę, policja zabezpieczyła m.in. broń i zakrwawiony kij do krykieta. Obrońca Pistoriusa podważa jednak wiarygodność fotografii. Według niego przedmioty zostały przeniesione i nie można traktować ich jako dowodów w sprawie. Modelka Reeva Steenkamp zginęła 14 lutego ubiegłego roku. Kobieta została zastrzelona przez swojego narzeczonego Oscara Pistoriusa. Biegacz miał być przekonany, że strzela do włamywacza. Sportowiec nie przyznaje się do winy.
Symferopol, Ukraina. Ukraiński oficer zginął w czasie ataku zamaskowanych, uzbrojonych napastników na jednostkę wojskową w Symferopolu. Wojskowy został postrzelony w okolice serca. Inny ukraiński żołnierz został ranny podczas incydentu. Według ministerstwa obrony Ukrainy, napastnicy próbowali aresztować dowódców bazy.
Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił podczas wtorkowego orędzia w parlamencie, że Rosja nie chce dalszych podziałów terytorium Ukrainy.
Co mogło spotkać załogę i pasażerów malezyjskiego Boeinga 777, który w sobotę (8.03) wkrótce po starcie z Kuala Lumpur zniknął z radarów nie wysławszy sygnału o jakichkolwiek problemach? Eksperci i piloci zachodzą w głowę i snują kolejne hipotezy. Jedną z nich jest ta o porwaniu, inna mówi o zamachu terrorystycznym i eksplozji bomby na pokładzie. Kolejna zakłada, że doszło do gwałtownego rozszczelnienia kadłuba, którego skutki mogłyby się okazać równie fatalne jak wybuch bomby. Która z hipotez okaże się trafna, dowiemy się dopiero, gdy ekipom poszukiwawczym uda się trafić na jakikolwiek ślad katastrofy bądź szczątki samolotu.
Katastrofa. Zaginiony samolot linii Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie "mógł rozbić się" na malezyjskich wodach terytorialnych obok Wietnamu - powiedział w sobotę przedstawiciel wietnamskiej marynarki wojennej. Informacji o katastrofie nie potwierdzają malezyjskie władze.
Miami Beach, Floryda, USA. Nagranie jest częścią trwającej kilka godzin rejestracji pobytu Justina Biebera w areszcie. Muzyk 23 stycznia został zatrzymany z powodu jazdy pod wpływem alkoholu. Kamera zarejestrowała piosenkarza, którzy podczas aresztowania rozgląda się po celach, spaceruje oraz siedzi na krześle. Nieujawniona jak dotąd reszta nagrania posłuży jako dowód podczas rozprawy Biebera.
Południowoafrykański sąd zdecydował, że proces oskarżonego o zabójstwo Oscara Pistoriusa zostanie upubliczniony. Oznacza to, że stacje telewizyjne na całym święcie będą mogły na żywo transmitować rozprawy z udziałem lekkoatlety. Proces, który ma trwać od 3 do 23 marca, nie będzie nagrywany jedynie w sytuacji braku wyrażenia zgody przez mających składać zeznania świadków. Przypomnijmy, że 14 lutego 2013 roku Pistorius we własnym domu zastrzelił swoją narzeczoną Reevę Stenkamp. Sportowiec został oskarżony o morderstwo, zaś sam tłumaczy się tym, że był to tragiczny wypadek, a on sam działał w obronie własnej. Pistoriusowi grozi dożywocie.
Soczi, Rosja. Pogoda w Soczi nie przypomina tej, którą znamy z większości Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Temperatura w tym mieście położonym nad Morzem Czarnym sięga nawet 25 stopnie Celsjusza w słońcu.
Londyn, Wielka Brytania. Wielka Brytania odczuwa skutki największej od dziesięcioleci powodzi. Woda zalała wiele domów, dróg i pól uprawnych. Również Londyn walczy z wielką wodą. Od trzydziestu lat miasta strzeże półkilometrowy system mechanicznych wodnych zapór na Tamizie. W tym roku jest niezwykle często eksploatowany. - Podnosiliśmy je i opuszczaliśmy 29 razy. Dla porównania - od zakończenia budowy w 1982 roku otwieraliśmy zaporę 154 razy - powiedział dyrektor regionalnej agencji ochrony Toby Willison. - Klimat się zmienia. Jako naukowcy będziemy mieli do czynienia z większą liczbą ekstremalnych zdarzeń pogodowych - dodał.
Słynna statuetka zwana Oskarem ma już 84 lata. Została zaprojektowana w 1928 r. przez amerykańskiego scenografa Cedrica Gibbonsa. Nagroda, o której marzą filmowcy na całym świecie, jest na wagę złota. I to dosłownie, choć ze złota nie jest. Statuetka wykonana z brązu i pokryta warstwą 24-karatowego złota waży blisko 4 kg! Przedstawia nagiego rycerza trzymającego miecz i stojącego na cokole zwieńczonym rolką taśmy filmowej z pięcioma klatkami. Klatki symbolizują pierwotne branże Akademii: Aktorów, Scenarzystów, Reżyserów, Producentów i Techników. Nagrody Akademii Filmowej od lat są uznawane za najbardziej prestiżową nagrodę filmową. Statuetki wykonywane są przez fabrykę R.S. OWENS & COMPANY w Chicago. Ich pierwszy odlew wykonał rzeźbiarz George Stanley. Mało kto wie, że oficjalna nazwa nagrody Akademii to \"Academy Award of Merit\". Każda statuetka jest dokładnie kontrolowana i polerowana, ma również nadawany indywidualny numer seryjny. Proces wytwarzania jednego Oskara trwa 7 dni. Następnie gotowa nagroda podróżuje statkiem do Los Angeles.