Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W sobotę w Centrum Handlowym Gala w Lublinie, odbyła się impreza promująca zdrowe, lokalne i naturalne produkty z Lubelszczyzny. Uczestnicy mogli zakupić ekologiczne produkty żywnościowe tj. sery, miód, wędliny, czy przetwory wg. domowej receptury. Można było również spróbować lubelskich smaków.
Gościem w Dziennikowym Lustrze jest niebanalna postać lubelskiej sceny muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 17 lat. Muzyk, perkusista, muzykoterapeuta. Człowiek o wielu talentach i ogromnym sercu. Przed laty postanowił zostać wybitnym perkusistą i osiągnął to w gruncie rzeczy sam. Dziś nadaje rytm znanym zespołom. Jest dobrym instruktorem od zespołów rockowych. Nie sposób wymienić wszystkich projektów, w których brał udział grał m.in. w "Teksasach”. Sukcesy odnosił również ze świdnicką grupą punk-rockową o mocno niecenzuralnej nazwie . Na stałe natomiast współpracuje z Lubelską Federacją Bardów. Jak zaczęła się przygoda Tomasza Deutryka z perkusją? Kto go uspokaja? Jakie ma marzenia? o tym opowiedział Katarzynie Nastaj.
Po raz drugi w historii uczelnie wyższe w Lublinie tworzące Związek Uczelni Lubelskich: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska i Uniwersytet Medyczny, a także Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II wspólnie rozpoczęły nowy rok akademicki.
Inauguracja 69. Roku Akademickiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, odbyła się w poniedziałek w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Centralnym punktem wydarzenia była immatrykulacja studentów i doktorantów. Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń państwowych i innych wyróżnień.
Dziennikowa Niezapominajka zawitała do wsi Niemce, gdzie mieszkają państwo Małgorzata i Tomasz Krajewscy. Specjalnością artysty są pająki, które wykonuje ze słomy i kolorowej bibuły. Spod jego ręki wychodzą tradycyjne dla naszego regionu formy. Poza pająkami wykonuje też ozdoby choinkowe i pisanki. Na jajkach umieszcza dawne wzory lubelskie, uznane za najbardziej archaiczne w kraju – wiatraczki, grabki, a także ślimaczki i jodełki. Swoją pasję i miłość do sztuki ludowej przekazał małżonce, z którą wspólnie wykonuje słomiane dzieła sztuki. Państwo Krajewscy swoje wyroby prezentują na festiwalach i jarmarkach ludowych w całej Polsce. Wystawiali je również we Francji, Izraelu i w Turcji.
Minęło 60 lat od momentu powstania Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jubileuszowa gala odbyła się w piątek. Były wspomnienia, gratulacje, życzenia, a także odznaczenia i dyplomy.
Chińskie Centrum Handlowe " JIAN KANG" znajdujące się przy al. Jana Pawła II 23 w budynku Biedronki, zaprasza klientów do zapoznania się z bogata oferta handlową oraz najnowszymi promocjami. Już od poniedziałku (30.09) na klientów będzie czekać wyjątkowa promocja oraz karty rabatowe.
Teatr Panopticum działający przy Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” obchodzi jubileusz 40-lecia swojego istnienia. W środę na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy odbył się spektakl „Tempus” w reżyserii Jana Tuźnika, który rozpoczął świętowanie placówki.
Zbigniew Jurkowski - lublinianin, którego znają prawie wszyscy, organizator Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych oraz Ogólnopolskiego Zjazdu Zbyszków w Lublinie. Czynnie angażuje się w sprawy miejskie oraz w rozwój społeczności lokalnej. Wolontariusz podczas akcji charytatywnych m.in. kwesty na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków oraz WOŚP. Jaki był w dzieciństwie? Z czym mierzył się jako nastolatek? O czym marzy? Jak wypoczywa? Opowiedział nam w Dziennikowym Lustrze.
Rak piersi jest najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym. Badania profilaktyczne oraz obserwowanie sygnałów organizmu dają możliwość wczesnego wykrycia zmian nowotworowych, co oznacza szybsze wdrożenie leczenia z pomocą mniej radykalnych metod i tym samym lepsze rokowania na powrót do zdrowia. Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, ale tradycyjnie, jeszcze we wrześniu Lublin organizuje Marsz Różowej Wstążki, który jest gestem solidarności oraz przypomnieniem, że chociaż raz w miesiącu należy zadbać o swoje piersi. Zapraszamy do obejrzenia relacji z marszu w programie z cyklu „Dziennik Dla Zdrowia”.