Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Który z dotychczasowych ministrów rolnictwa był najgorszy? Czy jest możliwe, aby w ciągu roku rozwiązać problemy rolników? Co z nadużywaniem umów zleceń przez pracodawców i co jest ważniejsze: dodatkowa emerytura dla seniorów czy zmiana prawa aborcyjnego? Na te i inne pytania odpowiada Jacek Czerniak w programie z cyklu Dzień Wschodni.
Dziennikowa Niezapominajka zawitała do Mełgwi w powiecie świdnickim, gdzie ponad 23 lata temu powstała Izba Pamiątek Regionalnych. Twórcami ekspozycji byli mieszkańcy gminy i okolic. Zgromadzono w niej ponad 250 eksponatów od przedmiotów związanych z życiem rodzinnym dawnych mieszkańców wsi, przedmioty obrzędowe po zabytkowe związane z historią miejscowości i jej okolicami. O tym wyjątkowym miejscu, tradycjach i eksponatach opowiedziała nam opiekunka miejsca pani Urszula Kowalczyk.
To było połączenie twórczych warsztatów, muzyki i interaktywnych pokazów. Stare Bronowice, czyli lubelski Bronx w ramach Festiwalu Wszystkich Mieszkańców otworzyły swoje podwórka.
W Ogrodzie Saskim w Lublinie wystartowała dzisiaj 9. Mila Pamięci Ofiar Komunizmu. W biegu o długości jednej mili lądowej wzięło udział blisko 400 uczestników, głównie dzieci i młodzież z lubelskich szkół. Celem było upamiętnienie ofiar komunistycznego totalitaryzmu.
Wojciech Cioczek miłośnik kultury ludowej, pedagog, historyk, regionalista, działacz społeczny i polityk. O tym jak zrodziła się w nim miłość do tradycji, etnografii i Krzczonowa? Jak wyglądało jego dzieciństwo i dlaczego zaczął harfować? Opowiedział naszej dziennikarce.
Czy planuje zakończyć karierę polityczną? Komu kibicuje? Czego żałuje? O swoich planach, decyzjach i mediach społecznościowych opowiedział w Dzień Wschodzi Zbigniew Jurkowski Radny Miasta Lublin.
W niedzielę odbyła się kolejna edycja lubelskiego Biegu Koziołka. W godzinach porannych tłum biegaczy pobiegł ulicami naszego miasta. Uczestnicy mieli do pokonania 10-kilometrowy dystans ulicami Krochmalną, rondo Sportowców, Stadionową, Muzyczną, Głęboką, al. Kraśnicką, Al. Racławickimi, Lipową, al. Piłsudskiego, Lubelskiego Lipca ‘80, Cukrowniczą i Krochmalną, gdzie znajdował sie start i meta biegu.
Chleby, drożdżówki, chałki, cebularze, ciasta, oleje, sery. Tego wszystkiego można było spróbować podczas jarmarku produktów regionalnych na XXVI Lubelskim Święcie Chleba. Były też inne atrakcje i m.in. darmowe badania.
Dziennikowa Niezapominajka odwiedziła niezwykłe miejsce we wsi Bogucin w gminie Garbów. Sień, kuchnia z kominem, kapą i zapieckiem, artykuły z Dziennika Wschodniego z 1997 roku - to niektóre z wielu eksponatów, jakie można tam zobaczyć. Izba Regionalna powstała z inicjatywy miejscowej bibliotekarki, Jadwigi Flisiak. O tym jak żyło sie dawniej opowiada nam twórczyni tego wyjątkowego miejsca.
Lubelskie Bractwo Strzelców Kurkowych św. Jana Kantego w sobotę świętowało swoje 100-lecie. W tradycyjnych, staropolskich strojach z szablami, żupanami i czapkami, uczestnicy obchodów przeszli ulicami Lublina.