Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Karol

Lista artykułów:

Lekarze i ratownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wracają z Włoch do kraju

Lekarze i ratownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wracają z Włoch do kraju

Po 10 dniach misji we włoskiej Brescii lekarze i ratownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej wracają do kraju.

Zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus: Jutro nowe zalecenia rządu. Będą kolejne restrykcje?

Dotychczasowe restrykcje związane z epidemią wygasają do świąt, myślę, że trzeba będzie je niestety przedłużyć. Nowe zalecenia pojawią się w czwartek – poinformował w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że noszenie maseczek jest w tej chwili zalecane w kontaktach międzyludzkich.

Zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwo Zdrowia uruchamia aplikację, która oceni ryzyko zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną aplikację, która ma pomóc ocenić ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dzięki wirtualnemu systemowi, użytkownik może otrzymać wstępną ocenę swojego stanu oraz rekomendacje dalszych działań.

Tylko w środę, 18 marca, we Włoszech zdiagnozowano 4207 nowych zakażeń, a 475 osób zmarło
Korespondencja z Włoch

Puste konta, dramatyczne statystyki i dyskoteki na balkonach. Tak się żyje we włoskim Palermo

Pewnego dnia rano obudziliśmy się odizolowani od świata, zamknięci w domach, bez możliwości wyjścia dalej niż do sklepu. Po ulicach jeżdżą patrole kontrolujące „spacerowiczów” i nawołujące z głośników do pozostania w domach. Miasto opustoszało. Włosi którzy, nie wiedzą co to kolejka, stoją w niej teraz grzecznie, cicho, ze spuszczoną głową w bezpiecznej, dwumetrowej odległości jeden od drugiego. Zdecydowanie spuścili z tonu.

biedronki mają dużą różnorodność ubarwienia (nazywa się to polimorfizmem), liczba ich odmian jest bardzo duża. Niektóre są całe czarne, inne w ogóle nie mają kropek, niektóre są roślinożerne, grzybożerne albo drapieżne.

Entomolog: Plagą jest grabienie liści, a nie biedronki azjatyckie

Zamiast niszczyć biedronki azjatyckie, które mylą nasze okna z górskimi szczelinami, nie wycinajmy drzew w miastach i ograniczmy grabienie liści, aby gatunki rodzime i obce mogły się schronić na zimę – proponuje entomolog, prof. Stanisław Czachorowski

Ignacy Ernest Daszyński (1866 - 1936)

100-lecie odzyskania niepodległości: Ignacy Daszyński, premier rządu lubelskiego

Ignacy Ewaryst Daszyński urodził się w patriotycznej, szlacheckiej rodzinie jako syn Ferdynanda Daszyńskiego i Kamili z Mierzeńskich oraz brat Tomasza, Piotra, Feliksa i Zofii Daszyńskich. W wieku 6 lat rozpoczął naukę w szkole oo. Bernardynów w Zbarażu, gdzie osiągał zadziwiające jak na swój wiek wyniki. Wychowywał się w wielokulturowym środowisku i już w młodych latach znał 3 języki obce: ukraiński, niemiecki i jidisz.

Latający dron ze specjalną kamerą nad polami i łąkami w Lubelskiem. Co sprawdza?

Latający dron ze specjalną kamerą nad polami i łąkami w Lubelskiem. Co sprawdza?

Nad polami i lasami Lubelszczyzny lata dron wyposażony w kamerę hiperspektralną. Urządzenie dostarcza danych do badań nad wpływem zmian klimatycznych na produkcję żywności

Jak powstawała Droga Żelazna Nadwiślańska z Warszawy przez Lublin do Kowla
Historia
galeria

Jak powstawała Droga Żelazna Nadwiślańska z Warszawy przez Lublin do Kowla

Z okazji 140. rocznicy otwarcia Drogi Żelaznej Nadwiślańskiej Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta w Puławach przygotowała specjalną wystawę prezentującą zarys dziejów kolejnictwa w Puławach. Można oglądać ją od 23 marca do 21 kwietnia na holu dolnym Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

Owady i ich umiejętności wciąż zadziwiają naukowców

Jak owady inspirują naukowców. Powstały budowle i narzędzia

Naukowcy inspirują się budową i owadów w pracach badawczych stosowanych w niemal każdej dziedzinie życia. O niezwykłych budowlach i narzędziach, które powstały dzięki owadziej inspiracji mówi dr hab. inż. Anna Gorczyca z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Najlepsze jakościowo (najdelikatniejsze) są liście jarmużu zbierane po pierwszych przymrozkach (fot. LODR w Końskowoli)

Jarmuż najlepszy po przymrozkach. Jak uprawiać jarmuż?

Jarmuż jest najstarszym przodkiem wszystkich kapust, ze względu na swoje właściwości zdrowotne i lecznicze przez niektórych nazywany „Królem Zieleniny”. Uprawa tego warzywa ma jednak większą popularność na zachodzie Europy niż na rodzimym rynku.