Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
1910 osób skorzystało ze szczepień przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie na pl. Zamkowym w Lublinie, który działał w majowy weekend. Ten, kto nie zdążył, będzie mógł zaszczepić się jeszcze we wtorek i środę, bo akcja została przedłużona.
"Majówkowe” szczepienia przeciwko COVID-19 zaczynają się jutro o godz. 10. Może z nich skorzystać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego z aktywnym e-skierowaniem, bez wcześniejszego ustalania terminu. Wystarczy dowód osobisty.
Indyjska mutacja koronawirusa, nazywana też „podwójnym mutantem” ze względu na występowanie równocześnie mutacji kalifornijskiej i brazylijskiej, nie jest nowym wariantem. Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.
Ponad 4,1 tys. rodziców w województwie lubelskim odmówiło obowiązkowych szczepień ochronnych swoich dzieci - wynika z danych sanepidu na koniec ubiegłego roku. To o blisko 300 więcej niż rok wcześniej.
Każdy mieszkaniec województwa lubelskiego z aktywnym e-skierowaniem będzie mógł zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszego ustalania terminu. Wystarczy, że zgłosi się do mobilnego punktu, który będzie przyjmować pacjentów w pierwszych dniach maja.
W Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie po raz pierwszy w tym roku urodziły się trojaczki. Mama i dzieci czują się dobrze.
Specjaliści ze Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie uratowali ciężarną pacjentkę z COVID-19, która miesiąc temu w stanie krytycznym trafiła tu ze Zgierza. Niestety nie wszystkim udaje się pomóc, a liczba takich przypadków w trzeciej fali epidemii znacznie wzrosła. – Wcześniej czegoś takiego nie było – przyznają lekarze.
Zamieszanie organizacyjne wokół szczepień pracowników UMCS w przychodni przy ul. Langiewicza w Lublinie. Wiele osób przyszło przyjąć drugą dawką szczepionki o tej samej porze, przez co rano w przychodni zrobiła się duża kolejka, zdecydowanie niewskazana w kontekście zagrożenia epidemicznego. Uczelnia już uporządkowała zasady szczepień.
To był kosmos – twierdzą chirurdzy ze Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, którzy wykonali dzisiaj pionierską w tej części Polski operację tętniaka aorty brzusznej. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu mogli na żywo śledzić co się dzieje „wewnątrz” pacjenta. Takich zabiegów ma być więcej.
Nie mogłem przejść nawet 10 metrów, bo zaraz miałem ataki duszności – opowiada jeden z ozdrowieńców, dla których wyznaczono w regionie 11 ośrodków rehabilitacyjnych. NFZ zapłaci od teraz również za rehabilitację w warunkach domowych.